Багатофункціональний центр, який планували будувати у Саржиному яру, можуть звести поблизу стадіону "Металіст" — Булах

Багатофункціональний центр, який планували будувати у Саржиному яру, можуть звести поблизу стадіону "Металіст" — Булах

Багатофункціональний центр, який планували будувати у Саржиному яру, можуть звести поблизу стадіону "Металіст" — Булах
Макет офісного центру, який планують побудувати у Саржиному яру. Фото: pragmatika.media

Багатофункціональний центр, що планували будувати у Саржиному яру, можуть звести поблизу станцій метро "Спортивна" та "Метробудівників", а також стадіону "Металіст".

Про це Суспільне Харків розказав депутат Харківської міської ради Дмитро Булах.

"30 серпня ми зустрічалися з Ігорем Тереховим за участі міських архітекторів Катерини Кублицької, Олександра Маймескула, Валерія Пономарьова, були зі сторони міської ради Тетяна Овінніковазаступник міського голови з питань містобудування та архітектури, Євген Пасєновзаступник директора департаменту житлово-комунального господарства. Ми разом обговорювали нове місце будівництва, яке планували робити у Саржиному яру. Були й від них, і від нас пропозиції. Ми домовились, що це буде в районі станції метро "Спортивна"-"Метробудівників", в районі стадіону "Металіст" буде побудована ця будівля", — розказав Дмитро Булах.

На його думку, міська рада може оголосити новий тендер на проєкт, ціна якого може бути нижчою за попередній.

Дмитро Булах. Фото: Суспільне Харків
Умови у порівнянні з Саржиним яром різні: там майданчик прямий, без дамби, без гідроспоруд як в яру, тому ціна проєкту може бути нижчою, ніж того тендеру, що скасовували
Дмитро Булахдепутат міської ради

За його словами, у міській раді планують побудувати не просто офісну будівлю.

"У нас точно немає великих безпечних локацій, де могла б збиратись якась кількість людей. В мирний час це, можливо, була б офісна будівля, у воєнний час — це скоріше укриття, а на додаток — офісна будівля, можливо, з якоюсь соціальною інфраструктурою", — каже Дмитро Булах.

Що відомо про багатофункціональний центр, який хотіли побудувати у Саржиному яру

У Харкові замовили проєкт будівництва офісного центру у Саржиному яру на понад 7,5 млн гривень. Замовник — комунальне підприємство "Харківзеленбуд".

Згодом речник міськради Юрій Сидоренко повідомив, що Володимир Зеленський дав доручення створити безпечний простір: "Проєктом передбачене бомбосховище, в якому зможуть знайти прихисток сотні людей, адже три чверті центру знаходитиметься під землею. Також там зможуть навчатися до 700 школярів або студентів".

За його словами, будівництво фінансуватиме держава, місто профінансує тільки проєктну документацію.

Учасники пікніку у Саржиному яру 13 серпня виступали проти будівництва офісного центру у зеленій зоні та нецільового використання коштів.

14 серпня стало відомо, що міська рада скасує тендер на проєктно-кошторисну документацію для будівництва "багатофункціонального центру" через те, що замовник (департамент ЖКГ) не зміг захистити технічне завдання та локацію для будівництва центру.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок