"Живим я звідти не вийду": кримський політв'язень Приходько з російської в'язниці просить обміну

"Живим я звідти не вийду": кримський політв'язень Приходько з російської в'язниці просить обміну

Ексклюзивно
"Живим я звідти не вийду": кримський політв'язень Приходько з російської в'язниці просить обміну
Олег Приходько. Фото: facebook.com/crimeansolidarity

Кримський політв'язень Олег Приходько скаржиться на здоров'я та просить обмін, тому що боїться, що не виживе у в'язниці у Краснодарському краї Росії, в якій він наразі перебуває. Також йому не надають медичної допомоги.

Про це повідомила його дочка Наталія Приходько (Швецова) у коментарі Суспільному Крим.

"Він просить обмін, тому що він каже: "Я не виживу. В мене здоровʼя вже просто немає. Я просто не виживу вже. Живим я звідти не вийду", - сказала вона.

За словами Швецової, її батьку не надають медичної допомоги, незважаючи на численні проблеми зі здоров'ям.

Наразі Приходьку хочуть подовжити термін ув'язнення. Наразі він чекає на суд.

"На нього тиснуть і тиснуть там, щоб він ще щось на себе взяв, адже йому погрожують тим, що нам щось підкладуть, нас посадять. Ось за що він хвилюється", - зауважила донька політв1язня.

Що відомо про Олега Приходька

  • 65-річного активіста і українського патріота, жителя селища Оріхове Сакського району Криму Олега Приходька затримали 10 жовтня 2019 року. ФСБ звинуватила його в підготовці до терористичного акту і незаконному виготовленні вибухових речовин.
  • Його дочка Наталія раніше розповідала Суспільному Крим про сфабриковані справи щодо кримського активіста, проукраїнську позицію, тортури та складнощі зі здоровʼям, які наразі має кримський активіст.
  • У березні 2021 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону виніс йому вирок у вигляді 5 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Він відбуває покарання у Володимирському централі, який має славу місця тортур ув’язнених.
  • Українського активіста окупанти звинувачують по ст.30 ч.1 і ч.1 статті 205 («Приготування до вчинення терористичного акту»), ч.1 статті 222 («Придбання і зберігання вибухових речовин») та ч.1 статті 223-1 («Виготовлення вибухових речовин») КК РФ.
  • 19 лютого 2022 року його етапували з Владимира у невідомому напрямку.
  • 17 січня 2023 року Ворошиловський райсуд Ростова-на-Дону збільшив термін ув'язнення для Олега Приходька на місяць, визнавши його винним у нібито неповазі до суду. Під час судового процесу він нібито ображав свідків обвинувачення, зокрема, співробітників ФСБ.
  • 28 квітня проти нього порушено нову кримінальну справу і політв'язень залишився без адвоката.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок