У Чернігові припинили централізоване постачання гарячої води: в чому причина

У Чернігові припинили централізоване постачання гарячої води: в чому причина

У Чернігові припинили централізоване постачання гарячої води: в чому причина
ФОТО: gettyimages (Фото ілюстративне)

З 1 вересня у Чернігові тимчасово припинили централізоване постачання гарячої води споживачам АТ "Облтеплокомуненерго". Про це йдеться в офіційній заяві товариства на їхній Facebook-сторінці.

Причиною припинення постачання є укладення нового договору на постачання природного газу на нових умовах. Зокрема у новому договорі буде передбачено новий механізм розрахунків теплопостачальних компаній з постачальниками газу, а саме автоматичне списання коштів, які сплачують містяни за послуги, та перерахування їх на рахунки постачальників газу.

"Для здійснення цих розрахунків АТ «ОТКЕ» у стислий термін відкрило два небюджетні рахунки в органах Державної казначейської служби. На які мають перераховуватись усі кошти, що надходять на поточні розрахункові рахунки підприємств, згідно з визначеною пропорцією. Один небюджетний казначейський рахунок для здійснення платежів на користь постачальника природного газу (65% всіх надходжень), другий – для здійснення операційної діяльності підприємства (35% надходжень)", — йдеться у повідомленні.

В "ОТКЕ" додають, що реквізити вищезазначених рахунків вони вже надали банку, а довідки про відкриття рахунків передали постачальнику природного газу ТОВ "ГК «Нафтогаз Трейдинг»".

"Таким чином, зі свого боку, АТ «ОТКЕ» виконало всі необхідні зобов’язання. Однак, згідно з даними інформаційної платформи оператора газотранспортної системи, з 1 вересня 2023 року АТ «ОТКЕ» не включили до реєстру споживачів, а 31 серпня зазначено як останній день чинності договору на постачання природного газу між АТ «ОТКЕ» та постачальником зі спецобов’язками ТОВ «ГК "Нафтогаз Трейдинг"». Відповідно лімітів газу на поточний місяць не визначено", — йдеться у повідомленні.

Тому 1 вересня АТ «Чернігівгаз» відключило газ АТ "ОТКЕ" та опломбувало газові вводи задля попередження несанкціонованого відбору газу.

Голова правління АТ "ОТКЕ" Олексій Щербина у коментарі Суспільному повідомив, що така ситуація з відключенням гарячої води є по всій території України на схожих теплопостачальних підприємствах.

Нагадаємо, що решта чернігівських споживачів централізованого гарячого водопостачання, які отримували послуги з Чернігівської ТЕЦ, залишаються без гарячої води з квітня 2023 року.

У травні заступник міського голови Чернігова Віктор Геращенко казав, що причина в тому, що ТОВ Фірма "Технова", яка орендувала ТЕЦ, не виконувала свої зобов'язання. Поки є юридичні протиріччя, гарячої води у споживачів вірогідно не буде, зазначав він.

"Йдуть юридичні питання. Ми не можемо втручатися у господарську діяльність Чернігівської ТЕЦ".

На початок