"Основна проблема портів Миколаївщини — окупація Кінбурнської коси". Начальник ОВА про участь у зерновій ініціативі

"Основна проблема портів Миколаївщини — окупація Кінбурнської коси". Начальник ОВА про участь у зерновій ініціативі

"Основна проблема портів Миколаївщини — окупація Кінбурнської коси". Начальник ОВА про участь у зерновій ініціативі
Акваторія порту. Миколаїв. Фото: Архів Суспільне Миколаїв

Приєднання Миколаївського портового господарства до зернового коридору можливе тільки після деокупації Кінбурнського півострова. Від російських обстрілів на території області більше постраждала інфраструктура для зберігання зерна, ніж портова.

Про це в ефірі каналу "Апостроф" розповів начальник обласної військової адміністрації Віталій Кім.

За словами керівника області, частину елеваторів на території Миколаївщини російська армія знищила, але більшість об’єктів залишились неушкодженими, вони підготовлені до роботи.

"Порти теж готові, адже там була знищена частина обладнання, що не є критичною для роботи портів. Відразу ж, як доєднаємось до зернового коридору, ми розпочнемо роботу. Основна проблема — окупація Кінбурнської коси, що розташована на проході кораблів до Чорного моря, на виході наших", — сказав Віталій Кім.

До повномасштабного вторгнення у 2021 році миколаївські порти експортували понад 30 мільйонів тонн збіжжя. Станом на 2023 рік – це експорт в масштабах всієї країни, адже росіяни обмежують вихід кораблів, говорить начальник ОВА. Тому, окрім деокупації Кінбурну для приєднання Миколаєва до угоди, треба також порушувати питання розблокування кількості суден, що вивозитимуть українське зерно.

Збіжжя у полі. Миколаївщина, липень 2023 року
Збіжжя у полі. Миколаївщина, липень 2023 року. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

За словами керівника військової адміністрації, аграрії Миколаївщини обробляють понад 80 відсотків орних земель.

"Наші люди такі, що їх зупинити неможливо, сіють попри небезпеку. Це відбувається ще з минулого року. Якщо тоді були активні бойові дії та лінія розмежування, то зараз люди орють там, де це можливо. Навіть попри те, що є міни", — додав Віталій Кім.

Із його слів, в області 288 тисяч гектарів земель підлягають обстеженню чи розмінуванню. Станом на перше вересня 2023 року розмінували більше ніж 60 тисяч, до кінця року цифра сягатиме 85 тисяч гектарів.

"Ми встигнемо, йдемо швидко. У нас працюють міжнародні компанії, сапери, військові, поліція. Попри те є зони "каскадного замінування", червоні зони, де небезпечно навіть військовим. Там не можна швидко поновити землеробство. вибухи, снаряди заподіяли шкоду землі з екологічної точки зори, що вплине на якість врожаю", — сказав Віталій Кім.

Що відомо про розблокування портів

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок