Заробив на відновленні пошкодженого будинку в Гостомелі. На Київщині судитимуть підрядника

Заробив на відновленні пошкодженого будинку в Гостомелі. На Київщині судитимуть підрядника

Заробив на відновленні пошкодженого будинку в Гостомелі. На Київщині судитимуть підрядника
Зруйнований під час бойових дій будинок у Гостомелі. Фото: Київська обласна прокуратура

Київська обласна прокуратура скерувала до суду звинувачення стосовно директора підрядного підприємства. Його підозрюють у привласненні коштів під час ремонту житлового будинку у Гостомелі, який був пошкоджений внаслідок повномасштабного вторгнення російських військ.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної прокуратури.

Слідство встановило, що директор товариства видав замовнику акт із завищеними у ньому об'ємами фактично виконаних робіт та використаних матеріалів під час ремонту житлового будинку в Гостомелі.

Зазначається, що відповідно до умов договору, укладеного з Гостомельською селищною військовою адміністрацією, підрядник відновлював пошкоджену внаслідок  бойових дій цивільну інфраструктуру.

"На підставі документів з недостовірними відомостями, підряднику перераховано бюджетні кошти. Відповідно до висновку судової будівельно-технічної експертизи вартість невиконаних робіт становить 164 тис. гривень", — йдеться у повідомленні.

За ч. 1 ст. 366Службове підроблення, ч. 4 ст. 191Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем Кримінального кодексу України підозрюваному загрожує до восьми років ув'язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Що відомо про перевірки процесів відбудови Київщини

Київська ОВА ініціює перевірку всіх тендерів та закупівель з відбудови інфраструктури регіону, аби виявити можливу корупцію. Правоохоронці перевірять кожну громаду, замовників, підрядників, які працювали над проєктами відновлення та здійснювали технічний нагляд.

На Київщині створять Каталог відновлення області. Будуть доступні дані про більше тисячі об'єктів, які відновлювали коштами з резервного держбюджету протягом 2022 року. Такий каталог має забезпечити більшу прозорість під час відбудови.

Станом на початок серпня 2023 року у Київській області відновили повністю та частково із забезпеченням життєдіяльності понад 12,5 тис. об'єктів, які були пошкоджені внаслідок російської військової агресії.

На початок