На Полтавщині судитимуть 4 людей, які заперечували агресію Росії та публікували це у соцмережах

На Полтавщині судитимуть 4 людей, які заперечували агресію Росії та публікували це у соцмережах

Зрадники
Фото: Pexels

Чотири жителі Полтавщини у соціальних мережах розповсюджували недостовірну інформацію про війну в Україні. У своїх публікаціях вони виправдовували та заперечували збройну агресію Росії.

Про це Суспільному розповіла речниця Полтавської обласної прокуратури Людмила Іващук.

Як встановило слідство, четверо людей впродовж останніх двох років на своїх сторінках у соціальних мережах, одна з яких заборонена в Україні, поширювали матеріали з виправдовуванням і запереченням збройної агресії Росії. Окрім цього, вони публікували інформацію, в якій звеличували керівництво та військових країни-агресора.

Нині правоохоронці скерували обвинувальні акти до суду. Підозрювані – мешканці Гребінки, Полтави, Лубенського та Полтавського районів. Усім оголосили підозру за частинами 2 та 3 статті 436-2 Кримінального кодексу України. Санкції - від п’яти до восьми років позбавлення воліПозбавлення волі – кримінальне покарання в Україні, яке полягає в ізоляції засудженого від суспільства та поміщенні його до кримінально-виконавчої установи з конфіскацією майна або без такої.

Також двом людям інкримінують ще статті 109 та 110 Кримінального кодексу України. Це, зокрема, заклики до насильницької зміни влади чи повалення конституційного ладу та розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій.

Житель Полтавського району розповсюдив інформацію із закликами до насильницького усунення з посад представників влади в Україні, а уродженка міста Горлівка Донецької області, яка проживає в Гребінці, розмістила публікацію, де йшлося про необхідність приєднання України до Росії "силовим шляхом".

Триває досудове розслідування у цих кримінальних провадженнях.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок