У якому віці школярам варто мати смартфон та як контролювати ґаджети. Поради експертки

У якому віці школярам варто мати смартфон та як контролювати ґаджети. Поради експертки

Ексклюзивно
Гаджет у дитини
Дитина, фото ілюстративне. Фото: Kelly Sikkema/Unsplash

Частина батьків вважає, що у першому класі дитині необхідно придбати її перший смартфон, зокрема, для навчання та зв'язку, однак у цьому віці дитині через таку техніку можуть загрожувати різні небезпеки. Про це в етері Суспільне. Спротив 1 вересня розповіла засновниця освітнього проєкту #stop_sexтинг Анастасія Дьякова. Також вона пояснила, чи потрібен першокласнику власний смартфон і як його правильно використовувати.

Чи варто купувати телефон для першокласника

"Часто батьки вважають, що у першому класі дитині вже можна купувати смартфон. Діти можуть казати, що їм він потрібен, щоб подзвонити, однак для цього достатньо кнопкового телефону. Або батьки хочуть знати геолокацію дитини, для цього достатньо придбати смартгодинник.

Якщо дитині потрібен гаджет для навчання, набагато краще, щоб це був стаціонарний — комп'ютер, планшет, ноутбук, але не смартфон, бо на ньому навчатися важко. Ми маємо розуміти, навіщо дитині цей гаджет. Я вважаю, що все має бути згідно з віком".

Чим небезпечні соцмережі для дітей

"Дітей не можна реєструвати у соцмережах, наприклад, в Instagram чи TikTok до 13 років. Дуже часто у школі створюють бесіду у Vіber чи Telegram. Маємо пам'ятати, що доступ до месенджерів теж дозволений з 13 років. Батьки мають самі брати участь в таких чатах, а не діти. Дуже часто незнайомці можуть писати дітям, додавати їх у різні невідомі чати. Якщо ви вже вирішили купувати телефон, то бажано без доступу до соцмереж та месенджерів". 

Які загрози можуть чекати на дитину в інтернеті

"Потрібно розуміти, якщо ми купуємо дитині гаджет з доступом до інтернету, вона там може побачити різний контент. Це може бути порнографічний контент, до якого наші діти отримають вперше доступ у віці 7-10 років. Також воєнний контент, це фото та відео вибухів, зруйнованих будинків, загиблих людей. В інтернеті діти можуть зіткнутися з кібербулінгом, отримувати повідомлення від незнайомців, пропозиції особистих зустрічей.

Діти несвідомо можуть розповісти про приватну інформацію, це ризик пограбування квартир. Інколи можуть несвідомо розголошувати якусь військову інформацію в інтернеті. Тут важливо, щоб батьки налаштовували батьківський контроль та використовували дитячі версії програм, такі як YouTube Kids, Google Kids".

Хороших батьків не блокують

Громадська організація Stop_sexтинг спільно з The Ukrainians Media створили серію подкастів "Хороших батьків не блокують", де експерти розмовляють на тему онлайн безпеки.

Зокрема, є випуски про:

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок