Жителів Київщини просять повідомляти про зловживання під час відбудови регіону

Жителів Київщини просять повідомляти про зловживання під час відбудови регіону

Ірпінь, Київщина
Пошкоджений будинок в Ірпені. Фото ілюстративне: Irpin Reconstruction Summit/Facebook

Держаудитслужба перевіряє доцільність використання бюджетних коштів під час відбудови Київщини. Вже перевірили Ірпінську громаду, нині працюють в Бучанській.

Про це розповіла голова Державної аудиторської служби Алла Басалаєва.

Бучанська, Ірпінська, Гостомельська, Макарівська та Бородянська громади найбільше постраждали під час окупації. На їхнє відновлення виділяються значні кошти з місцевих бюджетів.

"Ретельний державний аудит використання коштів, які були виділені на відбудову зруйнованих об’єктів, проведуть у кожній територіальній громаді й не лише Київщини", — зазначила Басалаєва.

Також вона закликала громадськість інформувати Держаудитслужбу про випадки зловживань на відбудові.

До кінця року планують перевірити використання бюджетних коштів у Гостомельській та а Бородянській територіальних громадах. Крім того, державні аудитори перевірять Департамент регіонального розвитку Київської ОВА.

Що відомо про відновлення Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад.

Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області було зруйновано чи пошкоджено 27 226 об’єктів. Основний "удар" припав саме на житло – 24,3 тис. об'єктів. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адміністративних будівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.

Станом на початок серпня 2023 року в регіоні повністю та частково відновили 12,5 тисяч пошкоджених об'єктів: більше 11 тисяч багатоквартирних та приватних будинків, 187 дитсадків та шкіл, 101 медзаклад, 68 адмінбудівель та ЦНАПів.

На Київщині створюють Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти з резервного держбюджету протягом 2022 року. Торік звідти на ремонт в області виділили понад 700 млн грн.

У червні 2023 року в системі Prozorro оголосили перші торги на відновлення об'єктів інфраструктури на Київщині. Це житло у Бучі, Макарові, Вишгороді та адмінбудівля у Бородянці.

На початок