Збирав дані про оборонне підприємство. У Кропивницькому обрали запобіжний захід підозрюваному у шпигунстві

Збирав дані про оборонне підприємство. У Кропивницькому обрали запобіжний захід підозрюваному у шпигунстві

Збирав дані про оборонне підприємство. У Кропивницькому обрали запобіжний захід підозрюваному у шпигунстві
Підозрюваний у шпигунстві та держзраді. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому обрали запобіжний захід підозрюваному у шпигунстві й держзраді. Засідання суду проходило у закритому режим. Таке рішення ухвалила суддя Катерина Юр’єва. За даними слідства, житель Кіровоградської області збирав дані про оборонне підприємство і передавав їх спецслужбі Росії, розповів прокурор Ігор Джавадян. Підозрюваний своєї провини не визнає.

Запобіжний захід 37-річному жителю Кіровоградської області обрали у Ленінському суді Кропивницького. Показувати своє обличчя та називати прізвище підозрюваний заборонив. Зі слів прокурора Ігоря Джавадяна, чоловікові загрожує позбавлення волі строком 15 років або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

За даними слідства, чоловік влаштувався на роботу до держпідприємства та збирав інформацію, яку передавав спецслужбам Росії.

"На початку 2023 року підозрюваний почав переписуватись з представниками спецслужб Російської Федерації. Від них отримав завдання працевлаштуватись на місцеве оборонне підприємство та виконувати інструкції. Він сфотографував документи з обмеженим доступом та переслав окупантам їх фотокопії. За це отримав грошову винагороду", – розповів прокурор.

Підозрюваний винним себе не вважає, бо українці та росіяни "мають жити мирно".

"Я нікого не продавав, тому що це наша земля. Росіяни та українці повинні жити мирно. Я народився 1986 року, коли були ми у Радянському Союзі, і я цих традицій притримуюсь. Я людина радянська, я не європейська. Що я листувався, то я слідкував за тими людьми, які хотіли мене підставити. Гроші вони мені не пропонували. Це я проводив власне слідство і хотів дізнатися, що від мене хочуть ці люди".

Невинуватість підозрюваного доводитимуть в суді, каже його захисник Сергій Шведов і також вважає – підсудного спровокували. Рішення суду про тримання під вартою на час досудового слідства на два місяці оскаржуватимуть. На це мають п'ять днів.

На початок