"Разова виплата 20 тисяч гривень". У Чернівцях депутати не розглянули програму грошової допомоги військовим

"Разова виплата 20 тисяч гривень". У Чернівцях депутати не розглянули програму грошової допомоги військовим

"Разова виплата 20 тисяч гривень". У Чернівцях депутати не розглянули програму грошової допомоги військовим
Фото ілюстративне. Джерело: Суспільне Чернівці

На серпневій сесії Чернівецької міської ради депутати не розглянули проєкт рішення про одноразову виплату 20 тисяч гривень військовим, які беруть участь у бойових діях. Внести проєкт рішення до порядку денного з голосу запропонував депутат від фракції “Пропозиція” Олексій Каспрук. Депутати не підтримали розгляд.

Про це передає кореспондентка Суспільного з сесійного засідання.

Що кажуть депутати

На засіданні сесії Олексій Каспрук з голосу запропонував внести проєкт рішення до порядку денного. Раніше він зареєстрував проєкт, який оприлюднили на сайті міськради. Пропозицію Каспрука розглянути проєкт підтримали 13 депутатів з присутніх. Водночас 19 депутатів не голосували.

Депутат від фракції "Єдина альтернатива" Тарас Прокоп у коментарі Суспільному розповів, що не голосував за розгляд проєкту, бо вважає, що він популістичний.

"В такій редакції ця програма не має місця, бо має більше популістичний характер. Надавати адресну допомогу, особливо у такій невеликій сумі як 20 тисяч гривень, – даремна витрата грошей. Військові підрозділи більше потребують засобів дистанційного ураження ворога", – каже Прокоп.

Депутатка від фракції "Європейська солідарність" Наталія Фрунзе голосувала за розгляд проєкту. Водночас каже, доцільніше спрямовувати гроші на закупівлю дронів для військових.

"У нас є програма, яка надає матеріальну допомогу військовим. До нас звертаються військовослужбовці, які отримали поранення чи потребують фінансової підтримки, і ми надаємо до 10 тисяч гривень. Ці 20 тисяч гривень не врятують, бо держава сьогодні забезпечує бійців бронежилетами, касками. Потрібна техніка", – каже Фрунзе.

Коли розглядатимуть проєкт

Проєкт рішення про одноразову грошову допомогу військовим розглядатимуть на наступній сесії міської ради. На засіданні Каспрук сказав, що це ще на місяць відтермінує ухвалення рішення.

"Я вважаю, що це абсолютно робоча програма, яка дозволяє надати з міського бюджету безпосередньо фінансову підтримку чернівчанам, які є учасниками бойових дій. Щоб вони могли закупити необхідне спорядження", – розповів Суспільному Каспрук.

На думку політолога Ігоря Баб’юка, програма доцільна, але її пропонують з запізненням. Схожі програми діють в Івано-Франківську та Тернополі. Серед ризиків Баб'юк називає те, що частині військових буде важко довести, що вони перебували в гарячих точках.

"На бюджет міста це не вплине, це не є великі гроші. Наприклад, на ремонт скверу в Садгорі витрачають в десять разів більше коштів, ніж на програму, яка допомагає військовим", — каже Баб'юк.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок