Міністр освіти Лісовий прокоментував навчання школярів у метро Харкова

Міністр освіти Лісовий прокоментував навчання школярів у метро Харкова

Ексклюзивно
оксен лісовий
Фото: Суспільне

Рішення Харкова вивести частину школярів на навчання у класи, що облаштували в метро, є ситуативним та креативним.

Про це міністр освіти і науки Оксен Лісовий розповів в інтервʼю Суспільному. Дивіться та читайте повне інтерв’ю на Суспільне Новини 1 вересня.

"Чому єдиним для себе рішенням очного навчання для Харкова є метро? Тому що вони не встигають спускатися в укриття. Так, вони будують укриття, їм виділена державна субвенція, в тому числі в цьому році досить значна. Але що з того толку, якщо підліт ракети С-300 — це 40 секунд, і у них іноді тривога звучить пізніше, ніж ракета долітає. То природне, що вони не можуть вивезти дітей в очно-аудиторне навчання, і природне, що ніхто на цьому не може і не буде наполягати. Облаштування класів у метро — це таке дуже ситуативне рішення для частини дітей, але це їхнє рішення", — сказав Оксен Лісовий.

У Харкові ми будуємо укриття, однак вони не виходять на очне навчання з причини, яку я назвав. Окрім тих рішень, які вони там креативно у себе застосовують, тобто бокси з опаленням, вентиляцією й освітленням всередині станцій метро.

"Тут не стоїть вибір — або в Харкові зроблять бокси в метро, або вони могли б вчитися дистанційно. Харків має кошти й на рішення пов'язані з онлайновою освітою, вони для цього багато роблять. Це не той випадок, коли вони могли б купити вчителю комп'ютер, але вирішили робити бокс", — каже міністр.

Фото: УНІАН
У нас є конфлікт між двома прагненнями. Прагнення перше – пріоритетна безпека. Прагнення друге, також важливе і також пріоритетне – це якість освіти, яку ми даємо нашим дітям. Ми знаємо проблему освітніх втрат
Оксен Лісовийміністр освіти і науки України

Лісовий вважає, що найкращий спосіб протистояти освітнім втратам — це офлайн-навчання.

"Насправді є цілий набір різноманітних інструментів, які пропонують і МОН, і різноманітні громадські організації, і школи на своєму рівні, щоб підтягнути дітей. Але це частково створює додаткове навантаження на педагогів, по-перше. А по-друге, потребує додаткових фінансових ресурсів. Тому всюди, де можна і де люди готові повернутися до очного навчання, ми повинні створити умови, щоб вони могли повернутися. В той самий час це рішення має ухвалюватися, проаналізувавши спочатку безпекову, складову. Тобто повертатися до очного навчання з мінімальними ризиками, з якими ми просто взагалі живемо. Повертатися до офлайн-навчання ми можемо тільки тоді, коли забезпечили заклад освіти відповідними укриттями й іншими заходами, а також коли прорахували ризики", — каже Лісовий.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок