ЗСУ передали військове майно, арештоване в межах кримінального провадження в Житомирі

ЗСУ передали військове майно, арештоване в межах кримінального провадження в Житомирі

Правоохоронці передали ЗСУ арештоване в Житомирі військове майно
Правоохоронці передали ЗСУ арештоване в межах кримінального провадження в Житомирі військове майно. Житомир, серпень 2023 року. Фото: СБУ в Житомирській області

Збройним силам України передали 80 двигунів до танків та інше обладнання до військової техніки, яке було вилучене правоохоронцями в межах кримінального провадження в Житомирі.

Про це повідомила пресслужба Офісу Генерального прокурора, за процесуального керівництва якого проходило досудове розслідування кримінального провадження.

В ході слідчих дій правоохоронці викрили схему, за якою бізнесмени намагались продати військове майно Міністерству оборони України.

"У ході розслідування отримано інформацію про можливе місце зберігання цього майна та проведено санкціонований обшук складського приміщення у місті Житомир. Там виявлено та вилучено 80 двигунів до танків у тому числі до "Т-72" та інше обладнання до військової техніки", — йдеться у повідомленні.

Власники цього майна надали копії відповідних документів, намагаючись довести його законне походження. Однак під час розслідування їх версію спростували.

На виявлені двигуни та військове обладнання наклали арешт та передали на зберігання до Державного підприємства "Житомирський бронетанковий завод".

Як зазначила в коментарі Суспільному речниця Управління СБУ в Житомирській області Ірина Мартинюк, бізнесмени намагалися продати партію танкових двигунів до ЗСУ за штучно завищеною вартістю понад ціною понад 77 мільйонів гривень за 80 агрегатів. При цьому ринкова вартість цих двигунів становить майже 24 мільйони гривень.

У межах кримінального провадження за частиною п’ятою статті 191 Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищемКримінального кодексу України триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.

Відповідальність за цією статтею до 12 років тюрми з конфіскацією майна.

Наразі за ініціативи Служби безпеки та Національної поліції вилучені силові агрегати та інші комплектуючі для танків, у тому числі Т-72, передали на потреби ЗСУ.

80 двигунів до танків, які передали ЗСУ
80 двигунів до танків, які передали ЗСУ. Житомир, серпень 2023 року. Фото: Офіс Генерального прокурора

Двигуни до танків, у тому числі до "Т-72", які передали ЗСУ
Двигуни до танків, у тому числі до "Т-72", які передали ЗСУ. Житомир, серпень 2023 року. Фото: СБУ в Житомирській області

Військове майно, арештоване в межах кримінального провадження в Житомирі
Військове майно, арештоване в межах кримінального провадження в Житомирі. Житомир, серпень 2023 року. Фото: СБУ в Житомирській області

Обладнання до військової техніки, арештоване в межах кримінального провадження в Житомирі
Обладнання до військової техніки, арештоване в межах кримінального провадження в Житомирі. Житомир, серпень 2023 року. Фото: Офіс Генерального прокурора

Арештоване в межах кримінального провадження в Житомирі військове майно
Арештоване в межах кримінального провадження в Житомирі військове майно. Житомир, серпень 2023 року. Фото: Офіс Генерального прокурора

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок