Заарештованого під час масових обшуків у Криму Умерова змусили збрити бороду в СІЗО

Заарештованого під час масових обшуків у Криму Умерова змусили збрити бороду в СІЗО

Заарештованого під час масових обшуків у Криму Умерова змусили збрити бороду в СІЗО
Аметхан Умеров біля будівлі відділу поліції "Центральний" у Сімферополі. Фото: Кримська солідарність

Заарештованого 24 серпня кримськотатарського активіста Аметхана Умерова окупанти змусили збрити бороду у СІЗО-2 у Сімферополі.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це розповів "Кримській солідарності" адвокат Едем Семедляєв, який відвідував підзахисного в ізоляторі.

"Одразу ж у день затримання, після суду, Аметхана відвезли до слідчого ізолятора: його і ще двох його співвітчизників, друзів", - сказав він.

Під час оформлення у СІЗО в Умерова відібрали продукти та частину особистих речей.

Адвокат зазначив, що в ізоляторі жорсткі умови утримання: з 6:00 до 22:00 забороняють сидіти чи лежати на ліжку. Тому ув'язнені весь день проводять стоячи або сидячи на залізній лавочці.

Крім того, на це СІЗО були скарги від інших кримськотатарських політв'язнів. Зокрема, Екрему Крошу з Джанкойського району під час оформлення до слідчого ізолятора декілька разів вдарили коліном в районі ребер і забрали особисті речі та продукти. Водночас Асана й Азіза Ахтемових у СІЗО №2 змушували заучувати російський гімн.

Що відомо про Аметхана Умерова

  • У 37-річного Аметхана Умерова четверо неповнолітніх дітей. У 2019 році чоловік виходив на пікет у Москві, за що був затриманий та оштрафований за "порушення порядку протестної акції" за частиною 5 статті 20.2 КпАП РФ.
  • У 2021 році його затримали окупанти біля будівлі "суду" в Криму та оштрафували за "невиконання правил під час НС або загрози її виникнення" за статтею 20.6.1 КпАП РФ.
  • У 2022 році активіст провів під арештом кілька діб за "організацію масового перебування громадян в одному місці, що призвело до порушення громадського порядку" за статтею 20.2.2 КоАП РФ.
  • 24 серпня 2023 року о 04:00 окупанти провели обшуки у будинках кримських татар у Бахчисараї та Бахчисарайському районі. Його та ще шістьох активісті "Кримської солідарності" затримали за статтею 205.5 КК РФ (Організація діяльності терористичної організації та участь у діяльності такої організації).
  • Увечері того ж дня в окупаційному Київському районному суді відбулися судові засідання з обрання запобіжного заходу Аметхану Умерову, Ремзі Німетулаєву та Руслану Асанову. Їх триматимуть у СІЗО-2 Сімферополя до кінця жовтня.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок