Доступ до шкільних укриттів буде цілодобовим, але людям пропонуватимуть альтернативу

Доступ до шкільних укриттів буде цілодобовим, але людям пропонуватимуть альтернативу

укриття
Укриття в Києві. Фото: Суспільне

У Києві укриття в закладах освіти будуть доступні для всіх громадян цілодобово. Утім під час освітнього процесу і в разі оголошення повітряної тривоги людям пропонуватимуть скористатися іншими найближчими укриттями.

Про це у Telegram повідомляє Київська міська військова адміністрація.

Зазначається, що з 1 вересня переважна більшість школярів навчатимуться в очній формі. Дистанційно — кілька столичних шкіл, де не облаштоване власне укриття і поруч немає жодного альтернативного. Якщо шкільне укриття не може одночасно вмістити усіх учнів, то навчання буде організоване у кілька змін.

Споруди цивільного захисту в школах і дитсадках будуть доступні для всіх громадян цілодобово. Але під час освітнього процесу представники освітніх закладів пропонуватимуть людям скористатися альтернативними сховищами, щоб розмістити передовсім дітей, пояснили в КМВА.

"Тож прошу киян та гостей міста поставитися із розумінням, і не бігти в укриття школи чи садочку, якщо поруч є альтернативний варіант. Звичайно, якщо другого варіанту немає – ваша безпека в пріоритеті. Всі, без виключень, при оголошені повітряної тривоги мають бути в безпечному місці", — сказав начальник КМВА Сергій Попко.

Учора, 30 серпня, столичний міський голова Віталій Кличко повідомив, що до укриттів освітніх закладів має бути цілодобовий доступ для всіх громадян. Так вирішила Рада оборони Києва. Безперешкодне перебування людей в укриттях під час повітряної тривоги мають забезпечити голови районних адміністрацій столиці та керівники шкіл і дитсадків.

Що відомо про київські укриття

За дорученням Президента Володимира Зеленського 3-го червня стартувала комісія щодо перевірки укриттів у столиці. Вона оцінювала доступність та базові параметри.

8 червня Київрада створила тимчасову контрольну комісію з перевірки утримання укриттів, їх цілодобової готовності до використання та підтримки належного технічного стану.

Спеціальна комісія щодо перевірки стану і доступності укриттів Києва 10 червня закінчила перевірку всіх 4655 сховищ. За підрахунками, 15% укриттів придатні без зауважень, понад третина укриттів у Києві непридатні для використання, вільний доступ мають 2/3 сховищ. Мер Кличко заявив, що загалом 65% сховищ придатні до користування.

Спеціальна мапа укриттів є в додатку "Київ Цифровий". Розробники додали нову функцію: тепер у застосунку можна поскаржитись не лише на недоступні укриття, а й на їх незадовільний стан.

На початок