Міноборони України прийняло на озброєння ЗСУ низку зразків іноземної зброї

Міноборони України прийняло на озброєння ЗСУ низку зразків іноземної зброї

САУ Zuzana 2
Фото: Міноборони Словаччини

Наказом міністра оборони України Олексія Резнікова від 28 серпня на озброєння Збройних сил України прийняті чергові зразки іноземного озброєння.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони України.

Зокрема йдеться про:

  • 152-мм самохідну гармату-гаубицю VZ.77 "DANA";
  • 152-мм самохідну гармату "Zuzana-2";
  • 155-мм саморухому гаубицю TRF1;
  • 105-мм гаубицю M101;
  • 120-мм міномет M/41D;
  • 82-мм міномет EM-82;
  • 82-мм міномет Warrior 82.

"Це надзвичайний прорив в системі забезпечення ЗСУ. Така практика вже апробована, і ми її використовуємо для швидкого і ритмічного прийняття наданого Україні іноземного ОВТОзброєння та військова техніка на озброєння Сил оборони. Під час війни у нас немає зволікань. Процедура достатньо проста, де ключовим чинником є наявність коду НАТО для того чи іншого озброєння, що надходить в рамках міжнародної технічної допомоги", — заявив міністр оборони України Олексій Резніков.

За його словами, використовуючи цей механізм Міноборони швидко, без зволікань, уникаючи бюрократичної тяганини, проходитиме етапи циркуляції паперів і приймає ОВТ на озброєння.

"Така практика повною мірою задовольняє потреби ЗСУ і відповідає підходам наших партнерів", — додав Резніков.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну у лютому 2022 року прийнято на озброєння і допущено до експлуатації у ЗСУ 246 зразків озброєння та військової техніки. В їх числі також допущено до експлуатації й 82 зразки безпілотних авіаційних комплекси. Функцію забезпечення ЗСУ зразками вищезазначеного озброєння покладено на Центральне управління забезпечення наземними системами озброєння Командування Сил логістики ЗСУ.

На початок