"Моя душа українська": історія волонтера з Франції, який вивчає мову та налагодив співпрацю на Чернігівщині для бізнесу

"Моя душа українська": історія волонтера з Франції, який вивчає мову та налагодив співпрацю на Чернігівщині для бізнесу

"Моя душа українська": історія волонтера з Франції, який вивчає мову та налагодив співпрацю на Чернігівщині для бізнесу
ФОТО: Олександр Чофра

Сім волонтерських візитів в Україну від початку повномасштабного вторгнення здійснив громадянин Франції Олександр Чорфа. Під час них на власному авто привозить ліки, медичні засоби, продукти, які попередньо збирає серед своїх однодумців у Франції.

Олександр Чорфа — це псевдонім волонтера. Йому 64 рік. Українська мова п’ята, яку він опановує. Вивчив її самостійно протягом 10 років, відколи вперше приїхав до України. Тоді відбувалася Революція гідності (2014 рік, — ред.).

"У метро я чую: «Обережно, двері зачиняються. Наступна станція – Хрещатик». І я дивлюся, як це пишеться. Я чую слова і думаю, як їх писати. Я був на Майдані. На Майдані гарна атмосфера. Атмосфера незалежності. В той час я був щасливий. І потім кожні три місяці я тут. Три місяці у Франції, один тут".
Олександр у Києві у 2014 році
Олександр у Києві у 2014 році. ФОТО: Олександр Чофра

У 2016 році одружився з українкою. У шлюбі вони пробули сім років. Так чоловік пригадує початок повномасштабного вторгнення Росії на територію України, який зустрів у Франції.

"Один тиждень я не мав сну. Дивився телевізор і думав, що я можу зробити. Я хотів волонтерити, взяти автомат Калашникова і поїхати на війну. Тоді мені було 62 роки. Але моя жінка сказала мені почекати один місяць і тоді можна їхати".

У березні 2022 року він зібрав гуманітарний вантаж переважно із медикаментів та на власному авто приїхав до Ужгорода. Там зустрів волонтерів із Макарова Київської області та налагодив із ними співпрацю.

"Я дзвоню друзям. Вони дають мені продукти, ліки. Я збираю вантаж для своєї машини. Іноді в неї не все не вміщується. Я йду до свого директора прошу канікули і їду в Україну Зараз я кажу у своєму офісі, що я український мігрант у Франції. Моя душа українська. Франція для роботи й заробляння коштів, але моє серце українське".
Волонтерська діяльність Олександра Чофра
Волонтерська діяльність Олександра Чофра. ФОТО: Олександр Чофра

У Прилуках він втретє: налагодив співпрацю із місцевими та варвинськими волонтерами.

Прилуки. Чернігівщина
Прилуки. Чернігівщина. ФОТО: Суспільне Чернігів

Наразі чоловік у команді громадського руху "Вільна нація" працює над створенням привабливого інвестиційного клімату в Україні. З його слів, це допоможе інвесторам з інших країн, зокрема Франції, розвивати Україну у післявоєнний період.

"Ми думаємо про нові корисні закони, нові структури, щоб інвестор йшов до адвоката, юриста, перекладача, нотаріуса і робив свою фірму за один день, щоб це стало системою. Я знаю це, бо мав проблеми із мовою, традиціями й інвестор не може зрозуміти все за один день. Я тут 10 років і багато чого не знаю. Я думаю над тим, як можна отримати французькі інвестиції для України, як можна допомогти французам, які хочуть принести інвестиції, зробити бізнес з Україною".
Команда громадського руху "Вільна нація"
Команда громадського руху "Вільна нація". ФОТО: Олександр Чофра

З Україною французький волонтер планує пов’язати все своє подальше життя.

У Франції чоловік має двох дітей та онука, які не підтримують його волонтерської діяльності в Україні.

Детальніше розповідаємо у сюжеті:

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок