Замість одного — три судді. Звільнення Сергія Шульги з посади голови Кіровоградської облради розглянуть колегіально

Замість одного — три судді. Звільнення Сергія Шульги з посади голови Кіровоградської облради розглянуть колегіально

Замість одного — три судді. Звільнення Сергія Шульги з посади голови Кіровоградської облради розглянуть колегіально
Ліворуч — представник Кіровоградської обласної ради Павло Топчій, праворуч — колишній голова обласної ради Сергій Шульга й адвокат Вадим Коротич. Фото: Суспільне Кропивницький

Справу про звільнення колишнього голови Кіровоградської обласної ради розглядатиме колегія з трьох суддів. Рішення ухвалив окружний адмінсуд у Кропивницькому. Нагадаємо, ексголова облради Сергій Шульга оскаржує своє звільнення в суді.

Сергія Шульгу звільнили з посади 25 квітня на позачерговій 16 сесії облради. Він просить суд визнати протиправним рішення про його звільнення, скасувати рішення Кіровоградської обласної ради 16 сесії 8 скликання і поновити його на посаді голови обласної ради.

На думку Сергія Шульги, рішення про його звільнення ухвалили з порушенням процедури регламенту сесії.

"Було обґрунтування депутатів, що я неналежним чином виконував свої обов’язки. У чому це полягало? Що я нібито не призначав керівників комунальних підприємств, і це призвело до кредиторської заборгованості комунальних підприємств. Я наполягаю на даний час, що є звіт, який був розісланий всім депутатам. І в цьому звіті є про те, що фінансовий стан покращився".

Представник обласної ради Павло Топчій каже: сесія, на якій звільнили Сергія Шульгу, була законна.

"Проєкт рішення пройшов всі необхідні попередні узгодження у постійних комісіях. Голосування відбулось відповідно до чинного законодавства. Була вимога депутатів, у якій вони просили скликати сесію. Її скликали, провели й сформували протокол".

Перед цим представники обласної ради подавали заяву про відвід судді "через рішення розглядати справу не за спрощеним порядком". Суд у цьому відмовив через те, що "справу передавали для розгляду іншому складу суду".

Після цього Павло Топчій попросив, щоб справу про звільнення ексголови розглядала колегія суддів.

"Це потрібно з метою повного та всебічного розгляду справи, враховуючи складність справи й суспільний інтерес".

Представник Сергія Шульги, адвокат Вадим Коротич на засіданні проти цього заперечив. Сергій Шульга у коментарі сказав, що вважає це затягуванням процесу.

"Представники обласної ради спочатку намагались зробити відвід судді. Коли їм було відмовлено, вони пішли іншим шляхом — подали клопотання про розгляд колегіально. Але ми розуміємо, що трьом суддям зараз зібратись важко. Це буде хтось у відпустці, хтось на лікарняному".

Вислухавши всіх, суддя Світлана Дегтярьова ухвалила рішення задовольнити клопотання представника обласної ради Павла Топчія. Тепер у справі призначать колегіальний склад суддів. Ця ухвала оскарженню не підлягає. Розгляд справи продовжать після призначення суддів.

На початок