Родина загиблого військового має право на отримання 15 млн гривень допомоги — представниця ТЦК

Родина загиблого військового має право на отримання 15 млн гривень допомоги — представниця ТЦК

Представниця Подільського ТЦК у місті Києві Катерина Тищенко
Представниця Подільського ТЦК у місті Києві Катерина Тищенко. Фото: Медіацентр

Родина загиблого захисника або захисниці має право на отримання одноразової грошової допомоги (ОГД) у розмірі 15 млн гривень.

Представниця Подільського ТЦК у місті Києві Катерина Тищенко розповіла на брифінгу про алгоритм отримання ОГД.

За словами Тищенко, родичі загиблого військовослужбовця чи військовослужбовиці можуть реалізувати право на отримання ОГД з дня загибелі, після отримання свідоцтва про смерть.

Виплата розподіляється рівними частками на всіх передбачених законом отримувачів, а саме:

 • батьків;
 • одного із подружжя, який не одружився вдруге;
 • дітей, які не досягли повноліття, або дітей, яким виповнилось 18 років і вони навчаються на денній формі навчання;
 • утриманців загиблого, якими вважаються члени родини, які мають право на пенсію у разі втрати годувальника.

Представниця ТЦК зазначила, що якщо людина, яка має право на отримання ОГД, протягом трьох років з дня виникнення такого права не реалізувала його, її частка розподіляється між іншими особами, які мають право на отримання ОГД.

Сума одноразової грошової допомоги складає 15 млн гривень, призначається і виплачується рівними частками всім особам, які мають на неї право, за їх особистою заявою чи заявою їх представників.

На першому етапі це 1/5 частини від призначеної суми ОГД, залишок 4/5 виплачується щомісячно, рівними частками впродовж 40 наступних місяців.

Для призначення виплати члени родини звертаються дорайонного територіального центру комплектування та соціальної підтримки незалежно від місця реєстрації та пишуть власноруч заяву.

До заяви члени родини додають копії таких документів:

 • паспорт або ID паспорт з довідкою про реєстрацію місця проживання;
 • картку платника податків;
 • сповіщення про смерть;
 • документи, що підтверджують родинні зв’язки із загиблим;
 • свідоцтво про смерть загиблого; лікарське свідоцтво про смерть чи довідку про причину смерті;
 • витяг про несудимість особи, яка подає заяву;
 • для представників неповнолітніх дітей загиблого – рішення місцевої держадміністрації або суду про встановлення над дитиною опіки.

28 червня Верховна рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект №9342 про доплати військовим, прийнятий у першому читанні 30 травня.

Що відомо про додаткові 30 тисяч грн для військових

8 березня 2022 року уряд ухвалив постанову, яка передбачає додаткову винагороду військовим. Згідно з нею, додаткові 30 тисяч гривень на місяць отримують військові Збройних сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, розвідки Міністерства оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби.

З 1 лютого 2023 року порядок виплат премій військовим було змінено. За новим порядком, виплати залежать від районів перебування воїнів, складності та специфіки виконання ними бойових чи спеціальних завдань. Анонсовані зміни торкнулися військовослужбовців та співробітників системи МВС, які перебувають поза зоною бойових дій у різних регіонах України, строковиків і курсантів ВВНЗ, офіцерів управлінь і штабів, а також деяких інших категорій

Зокрема, бойові виплати у 100 тисяч гривень виплачуватимуть усім, хто виконує завдання на передовій, сім'ям полонених та зниклих безвісти, а 30 тисяч отримуватимуть ті, хто працює на фронті, але не бере участі в боях.

10 квітня Верховна рада ухвалила законопроєкт №8312 з відповідною поправкою, яка повернула військовим доплату у розмірі 30 тисяч гривень.

За поправку депутатського об’єднання Дмитра Разумкова "Розумна політика" про "повернення виплат у 30 000 військовим, службі цивільного захисту, поліцейським шляхом обмеження зарплат топпосадовцям", проголосували 254 нардепи.

Як повідомив нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк, поправка повертає надбавку захисникам шляхом економії на скороченні зарплат для держслужбовців та менеджменту держпідприємств (до 10 мінімальних зарплат). Він зазначив, що обмеження на зарплати до 10 мінімальних – це дуже мала економія.

Тим часом голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев вважає, що виплати військовим повернуть, якщо знайдуть, де взяти гроші.

11 квітня в парламенті зареєстрували проєкт постанови про скасування рішення Верховної ради від 10.04.2023 про прийняття в другому читанні та в цілому проєкту Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення правового регулювання питань, пов'язаних із здійсненням заходів правового режиму воєнного стану (реєстр. № 8312 від 27.12.2022). Ця постанова блокує підписання головою ВРУ документа, ухваленого 10 квітня.

На початок