Керівна партія звинувачує президентку Грузії у порушенні Конституції країни

Керівна партія звинувачує президентку Грузії у порушенні Конституції країни

ЗМІ
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі виступає під час спільного брифінгу з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем у Тбілісі, Грузія, 1 березня 2021 рік. AP

Керівна партія "Грузинська мрія" звинувачує президентку Грузії Саломе Зурабішвілі у порушенні Конституції країни.

Про це повідомляє "Эхо Кавказа".

За словами голови фракції "Грузинської мрії" Мамукі Мдинарадзе, Саломе Зурабішвілі вирушає до закордонного візиту без схвалення уряду.

Раніше в адміністрації президентки Грузії заявили, що Зурабішвілі 31 серпня проведе в Берліні зустріч із президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром.

"Саломе Зурабішвілі розпочинає зустрічі з європейськими лідерами на підтримку надання Грузії статусу кандидата на вступ до Євросоюзу", – йшлося у повідомленні.

Мамука Мдинарадзе вважає, що останній виступ президентки Грузії з трибуни парламенту був спрямований проти євроінтеграції країни. Заяви Мдинарадзе в адміністрації президентки та уряду поки що не коментували.

Закордонні візити президентки Грузії Саломе Зурабішвілі вже ставали причиною протистояння адміністрації президента та уряду. Лідер "Грузинської мрії" Іраклій Кобахідзе навіть казав, що Зурабішвілі можуть заборонити поїздки до Європи.

Згідно з конституцією Грузії, президент країни здійснює представницькі повноваження у зовнішніх відносинах за згодою уряду.

30 травня генеральний секретар керівної партії Грузії "Грузинська мрія" та мер Тбілісі Каха Каладзе заявив, що влада не вважає обов'язковим узгоджувати політику країни з зовнішньополітичною лінією ЄС, доки Грузія не є членом євроспільноти.

23 червня 2022 року Європейська Рада на саміті у Брюсселі ухвалила рішення про надання Україні статусу кандидата в Європейський Союз, але відмовила Грузії. Також статус кандидата було надано Молдові.

На початок