"У всіх спортсменів одна мета": боксер із Полтави став чемпіоном Європи

"У всіх спортсменів одна мета": боксер із Полтави став чемпіоном Європи

13-річний полтавець Микити Коваль став чемпіоном Європи з боксу
Суспільне Полтава

13-річний полтавець Микита Коваль став чемпіоном Європи з боксу серед юнаків. Суспільному спортсмен розповів, що змагання влаштували у Словенії. У поєдинках він переміг боксерів з Боснії та Герцеговини, Ірландії, Вірменії та Грузії.

За словами спортсмена, він боксував у ваговій категорії до 66 кілограмів і здобув перемогу. Чемпіонат серед юнаків та дівчат тривав у Словенії з 15 до 25 серпня. Перший бій із суперником з Боснії та Герцеговини, каже Микита, закінчив достроково.

"Другий бій був з ірландцем. Бій закінчився не достроково 5:0, одноголосним рішенням суддів. Третій бій був проти Вірменії. Там був суперник високий, вищий за мене на пів голови. А в фіналі за титул я змагався з суперником з Грузії. Усі суперники були добре підготовлені, але я зумів себе налаштувати, щоб не так хвилюватися, щоб показати себе дуже добре на ринзі. Але було важко", ― розповів боксер Микита Коваль.

Боксер Микита Коваль з Полтави на змаганнях переміг чотирьох суперників
Микита Коваль під час нагородження на змаганнях. Фото надане М.Ковалем

До змагань Микиту готував його тренер Станіслав Гребінник. Займалися каже, і з іншими боксерами.

"Ми багато бігали, плавали, тренувалися на піску, він працював у парах з хлопцями, які старші. У нас є чинний боксер-професіонал Зоравор Петросян ― призер чемпіонату світу, є майстер спорту, призер Європи Кирило Таран, є майстер спорту Капуста Антон. І вони всі допомагали йому в парах. Йому було дуже важко з дорослими боксувати, але потім зі своїм віком все в порядку було", ― каже тренер.

Микита Коваль із Полтави став переможцем чемпіонату Європи з боксу
Микита Коваль із тренером Станіславом Гребінником. Суспільне Полтава

За словами Микити, із Станіславом Гребінником він займається із 2019-го. А загалом у боксі ― з 7 років. Спортсмен розповів:

"Мене батько привів, каже: "Будеш займатися боксом". Змушував ходити років до 10. А потім вже я йому дуже вдячний, що він мене змушував, і зараз мені самому дуже хочеться цим спортом займатися".

Чемпіонат Європи з боксу у Словенії виграв 13-річний полтавець Микита Коваль
Микита Коваль під час змагання. Фото надане М.Ковалем

Нині, після перемоги на чемпіонаті Європи, Микита відновлюється. А далі продовжить боксувати у старшій віковій групі, говорить тренер

"Він провів чотири поєдинки у Європі. Для його віку, йому повних років 13, це дуже багато, це навіть занадто. Тому ми відпочинемо. І будемо працювати, готуватися в юніори", ― розповів Станіслав Гребінник.

13-річний боксер Микита Коваль розповів про враження від чемпіонату Європи
Микита Коваль із тренером під час заняття. Суспільне Полтава

Про мрії та плани на майбутнє Микита Коваль Суспільному сказав так:

"У всіх спортсменів є одна мета ― Олімпійські ігри. Але треба це робити поступово. Чемпіонат світу починається наступного року з юніорів. А Олімпійські ігри там серед чоловіків, це 20 років. Ще довго, ще треба готуватися. Спершу треба виграти чемпіонат України".

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок