У Хмельницькому показали найдорожчий український фільм "Довбуш": в чому його магія

У Хмельницькому показали найдорожчий український фільм "Довбуш": в чому його магія

У Хмельницькому показали найдорожчий український фільм "Довбуш": в чому його магія
Глядачі зібралися в місцевому кінотеатрі Хмельницького для перегляду фільму "Довбуш", 29 серпня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

У Хмельницькому відбувся спеціальний показ фільму "Довбуш". Прем’єра пригодницько-історичного екшена була у День Незалежності. Його знімали впродовж п’яти років на 50 природних та історичних локаціях і закладали у стрічку глибокі сенси, розповіли його творці перед сеансом.

Виконавець ролі Івана – брата Олекси Довбуша, Олексій Гнатковський, каже: магія і містика супроводжувала знімальну групу на кожному кроці. Розгледів їх і продюсер – у фінансуванні найдорожчого в історії України фільму.

"Мені довелося стикнутися з тим, що люди, які обіцяли нас профінансувати, в якийсь момент відмовлялись від своїх зобов’язань. І ми нічого не могли з цим зробити. Єдиний партнер, який нам дав гроші й з ним не було проблем – це Держкіно. І нарешті ми знайшли того інвестора, який вклав дуже велику суму грошей в наше кіно, він повірив в нього. І це було найскладнішим і наймагічнішим у нашій історії", — розповідає продюсер фільму "Довбуш"Максим Асадчий.

Показали найдорожчий український фільм "Довбуш" у Хмельницькому: в чому його магія
Глядачі прийшли на показ найдорожчого українського фільму "Довбуш", 29 серпня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

Дивитися не просто сюжет, а зважати на підтексти, радить глядачам виконавець ролі Івана Довбуша Олексій Гнатковський.

"Для мене історія Івана – це історія священної жертви, яку зробив Христос заради людства. Іван, звичайно, не Христос. Але це дуже подібний для мене персонаж. Це персонаж, в якому ви поставите собі питання: це Юда чи це Христос? Оце для мене дуже цінне, щоб не було однозначної відповіді", — пояснює Олексій Гнатковський.

Сюжет фільму має історичну і міфічну основи, кажуть його творці. Це історія безсмертя Довбуша. Кіно про те, що сьогодні Довбуші серед нас. Картину, розповідає режисер Олесь Санін, знімали 108 днів упродовж п’яти років на Скелях Довбуша і ще в 50 природних та історичних локаціях. Для створення фільму залучили велику інтернаціональну команду. Місцини для зйомок артдепартамент будував з нуля. За історичними довідками відтворювали старовинні ремесла, зброю та костюми.

Показали найдорожчий український фільм "Довбуш" у Хмельницькому: в чому його магія
Режисер, продюсер та один з головних акторів фільму "Довбуш" спілкуються з глядачами після показу фільму, 29 серпня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

"І ми, й наші діти мають бачити це кіно і надихатися цим фільмом. Ми повинні знати, що за свободу, за перемогу треба боротися. В жодному випадку не здаватися", — ділиться враженнями після фільму глядачка Оксана.

У Хмельницькому на спецпоказ фільму розпродали 500 квитків в усіх семи залах кінотеатру, розповів його директор Сергій Антоновський. Перед показом влаштували благодійний аукціон. Частину прибутку з кожного квитка, зі слів Олеся Саніна, направлять на допомогу підшефним знімальної групи — єгерській бригаді імені Олекси Довбуша.

"Серед них багато з вашого краю, так що ми їм передаємо вітання",— каже Олесь Санін.

Після нашої перемоги, сподівається продюсер, в Україні кошти будуть і для мистецтва. А "Довбуш" залишиться першим, але не єдиним найдорожчим фільмом.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок