Початок навчального року на Львівщині: яким буде формат навчання та ситуація з укриттями

Початок навчального року на Львівщині: яким буде формат навчання та ситуація з укриттями

Початок навчального року на Львівщині: яким буде формат навчання та ситуація з укриттями
Перший дзвоник у львівській школі. Фото: Суспільне Львів

Понад 294 тисячі школярів цього року сядуть за парти у Львівській області. Це на кілька тисяч більше, ніж було минулого року.

Як повідомив під час брифінгу директор обласного департаменту освіти та науки Олег Паска, кількість учнів збільшилася внаслідок тимчасово переміщених осіб та завдяки росту народжуваності.

Садочків стало більше

За його словами, на Львівщині протягом останніх двох років відкрилося 53 нових закладів дошкілля. І на сьогодні в області функціонує 928 закладів дошкільної освіти.

"Тепер на сто місць у нас претендує 108 дітей. Колись цей показник був гіршим — на сто місць претендувало 120 дітей", — говорить він.

Що ж стосується укриттів, то тут ситуація дуже погана: тільки 538 садочків з 928 мають обладнанні укриття. Всі інші — укладають угоди з об’єктами, які розташовані поруч, щоби забезпечити укриттям дошкільнят.

Школи та укриття

227 тисяч учнів області цього навчального року навчатимуться очно. А 1470 – дистанційно. Серед них учні Української дистанційної школиУкраїнська дистанційна школа — волонтерський проєкт для учнів 5-11 класів, які опинились у зоні бойових дій, переїхали в інший регіон України або за кордон і не можуть продовжувати навчання у рідній школі. Створена 1 березня 2022 року, м. Львів. Ініціатори створення — Департамент освіти і науки Львівської ОВА (директор Паска О.В.) та Центр Інноваційних освітніх технологій Національного університету "Львівська політехніка" (директор Носкова М.В.) та учні п’яти шкіл області, де немає укриття.

"Це невеликі школи з малою кількістю дітей. Укриття можна будувати або за кошти громади, або коштом державної субвенції. Але ці громади небагаті. І якщо вони обирають чи робити укриття для школи, де навчається тисяча учнів, чи де навчається сорок, то вони оберуть першу. Також закон не дозволяє скеровувати субвенції на потреби малих шкіл", — пояснює Олег Паска.

Та уточнює, що торік було сім шкіл, в яких діти навчалися дистанційно. Цього року одну з них закрили, а у другій вдалося облаштувати укриття.

"64 тисячі учнів навчатимуться за змішаним принципом. Це школи, де є до тисячі учнів, а в укриттях не можуть одночасно розмістити таку кількість дітей з вчителями. Тому вони обирають поєднання очної та дистанційної форми навчання", — говорить директор обласного департаменту освіти та науки.

І уточнює, що так навчатимуться вихованці деяких шкіл у Львові, Самборі та Дрогобичі.

Напередодні нового навчального року комісії обстежили укриття у 1068 закладах освіти й дозволили їх використовувати.

Проблеми гуртожитків

Олег Паска нагадав, що кожного року до вишів та закладів професійно-технічної освіти Львівщини поступають близько 20 тисяч першокурсників.

"Цього року за нашими попередніми прогнозами їх буде більше, тому що величезні конкурси були у наших університетах. Багато студентів обирають Львів з огляду якості освіти та з огляду безпеки", — каже він.

І щороку виникає проблема з поселенням студентів: у студентських гуртожитках досі мешкають внутрішньо переміщенні особи.

"Коли студент чи студентка з Запорізької або Харківської області поступили на навчання до Львова, їм складно знайти місце у цих гуртожитках. Тому ми працюємо з внутрішньо переміщеними особами. Не завжди цей процес йде легко, тому що ми пропонуємо варіанти переселення зі Львова у Червоноград чи Дрогобич, чи в інше місто в області. Там набагато кращі умови. І ми сподіваємося, що переселенці підуть нам на зустріч. Але проблема зараз є дуже серйозна", — пояснює Олег Паска.

При цьому, за його словами, всі гуртожитки мають укриття, інакше б там не дозволили поселяти студентів.

На початок