На Полтавщині дві релігійні громади ініціювали перехід із УПЦ до ПЦУ

На Полтавщині дві релігійні громади ініціювали перехід із УПЦ до ПЦУ

Священник із Миргородського району ініціював перехід двох громад до ПЦУ
Facebook-сторінка Л.Желізняк

У двох селах Миргородського району релігійні громади вирішили перейти до Православної церкви України. Рішення віряни ухвалили на зборах.

Зібрання організували 29 серпня віряни Свято-Миколаївської церкви у селі Попівка та Свято-Покровської церкви у селі Черевки. Ініціював перехід від Української православної церкви до Православної церкви України настоятель обох храмів отець Андрій Щербань. Як він розповів Суспільному, це рішення віряни підтримали одноголосно.

Перехід від УПЦ до ПЦУ на Полтавщині ініціювали дві церкви
Один з храмів, парафіяни якого вирішили перейти до ПЦУ. Facebook-сторінка Л.Желізняк
"Документи вже готують щодо переходу. Люди вже всі підписалися. Потім їх зареєструють в управлінні Полтавської єпархії Православної церкви України, після цього їх реєструє обласна військова адміністрація. Я консультувався з владикою Федором (митрополит Полтавський і Кременчуцький ПЦУ ― ред.)", ― розповів священник.

За словами Андрія Щербаня, обидві громади вирішили перейти до ПЦУ, зокрема, через повномасштабну війну Росії проти України.

Віряни з Миргородського району вирішили перейти до ПЦУ: де саме
Віряни під час зборів. Facebook-сторінка Л.Желізняк
"Я народився в Україні, тут живу і збираюся жити. І хочу, щоб Україна наша процвітала. І якщо я 29 років уже служу, то хотів би внести свій вклад у розбудову країни, а не її занепад. Тому що зараз війна, кров, сироти, вдови. Бо агресія (Росії ― ред.). Я служу Богу і служу людям. І не можу у такий тяжкий час бути не з людьми. Люди багато телефонують, вітають і радіють. Навіть ті, що не говорили, що хочуть, щоб церква перейшла", ― повідомив отець Андрій.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок