Росія відмовилася від міжнародного розслідування авіатрощі, в якій загинув Пригожин — Reuters

Росія відмовилася від міжнародного розслідування авіатрощі, в якій загинув Пригожин — Reuters

Доповнено
Росія відмовилася від міжнародного розслідування авіатрощі, в якій загинув Пригожин — Reuters
Російські слідчі оглядають частину літака, що зазнав аварії у Тверській області РФ 23 серпня. Внаслідок катастрофи загинув власник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин, фото: AP

Росія повідомила бразильський орган розслідування авіаційних інцидентів, що вона не буде розслідувати катастрофу бразильського літака Embraer, унаслідок якої загинув власник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин.

Про це повідомляє бразильська служба агенства Reuters.

"Бразильський центр з дослідження та запобігання авіаційним подіям (CENIPA) в інтересах підвищення авіаційної безпеки заявив, що приєднається до розслідування, яке проводиться Росією, якщо його запросять і розслідування буде проведено відповідно до міжнародних правил", — йдеться у повідомленні.

Водночас зазначається, що станом на зараз РФ не погоджується на міжнародне розслідування катастрофи.

Як пише Reuters, російське авіаційне управління не зобов'язане погоджуватися на участь CENIPA у розслідуванні, але деякі колишні слідчі при цьому заявили, що це необхідно, оскільки уряди США та інших західних країн підозрюють, що саме Кремль стоїть за катастрофою літака Embraer Legacy 600.

Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков своєю чергою заявив, що справою про аварію літака Пригожина займається Слідчий комітет РФ, і про міжнародне розслідування не йдеться.

"Розглядаються різні версії, серед них — навмисний злочин", — цитує Пєскова російське агенство "РИА Новости".

Що відомо про загибель Пригожина

23 серпня, у Росії, біля села Куженкіно Бологівського району Тверської області, розбився бізнес-джет Embraer. 10 людей, які були на борту, загинули.

За фактом інциденту, слідчий комітет РФ розпочав розслідування. У "Росавиации" поінформували, що в списках пасажирів на літак був Пригожин.

27 серпня у Слідкомі РФ підтвердили загибель власника ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина за результатами молекулярно-генетичної експертизи десятьох загиблих у межах розслідування авіакатастрофи приватного літака.

Хто такий "кухар Путіна" Пригожин

З 1979 року Пригожин 9 років просидів у тюрмі за статтями: груповий розбій, шахрайство і втягнення неповнолітніх у заняття проституцією.

Після колонії він почав розвивати бізнес у продовольчій сфері та став ресторатором у Санкт-Петербурзі. З кінця 2000-х свої зусилля Пригожин зосередив на Москві. Наприкінці 2012 року Міноборони РФ уклало угоду із компанією Пригожина "Конкорд" на 50 мільярдів рублів. Саме тоді він став головним постачальником харчів для російської армії та отримав прізвисько — "кухар Путіна".

У 2013 році в Росії утворився "Слов'янський корпус", де з усієї країни набирали найманців для служби. Власником її був Пригожин, а командиром — Дмитро Уткін із позивним "Вагнер", що отримав "кличку" на честь композитора Ріхарда Вагнера, якого любив Гітлер.

У межах укладених домовленостей з Башаром аль-Асадом перші найманці відправилися в Сирію у вересні 2013 року. Згодом "Слов'янський корпус" перейменували у приватну військову компанію "Вагнер".

"Вагнерівці" за збройної та фінансової підтримки Кремля виконували завдання в Судані, Лівії, ЦАР, брали участь у війні в Сирії та на Донбасі. З березня 2022 року ПВК вважали найбільш боєздатною силою РФ, яка воювала на території України.

На початок