Світова федерація бадмінтону дозволила "нейтральним" росіянам та білорусам повернутися на міжнародні турніри у 2024 році

Світова федерація бадмінтону дозволила "нейтральним" росіянам та білорусам повернутися на міжнародні турніри у 2024 році

Офiцiйно
Світова федерація бадмінтону дозволила "нейтральним" росіянам та білорусам повернутися на міжнародні турніри у 2024 році
Сєргєй Сірант (ОКР) на Олімпіаді-2020. Фото: AP Photos

Як пояснили рішення в керівництві міжнародної організації.

Світова федерація бадмінтону (BWF) дозволила повернення "нейтральних" російських та білоруських спортсменів до своїх змагань. Про це йдеться на офіційному сайті керівної організації.

Росіяни та білоруси залишаються поза міжнародними змаганнями з бадмінтону від початку повномасштабного вторгнення до України. Вже у квітні 2023 року, після оприлюднення оновлених рекомендацій Міжнародного олімпійського комітету, BWF залишила їх відсторонення чинним.

"BWF не переконана в наявності задовільного обґрунтування для зняття відсторонення гравців і офіційних осіб з Росії та Білорусі на даний момент", — пояснювали в організації навесні.

Відтоді позиція бадмінтонної федерації змінилася. У новому рішенні президент BWF Поуль-Ерік Гьоєр Ларсен пояснює, що організація "відповідає принципам МОК та глобального спортивного руху щодо відкритої участі спортсменів у міжнародних змаганнях".

"Ми відчуваємо, що рішення скасувати відсторонення росіян та білорусів, які відповідають критерям для участі [в статусі] нейтральних спортсменів, — це позитивний крок уперед у межах наших намаганнях просувати мир та солідарність".

Водночас BWF наголосила на тривалій підтримці України й засудила повномасштабне російське вторгнення до України за підтримки Білорусі.

"BWF продовжує висловлювати непохитну підтримку народу України й українській бадмінтонній спільноті. Ми суворо засуджуємо вторгнення до України, що суперечить засадничим цінностям федерації та нашій меті зберігати мир".

Умови для повернення росіян та білорусів до змагань з бадмінтону

Спортсмени з двох країн мусять відповідати критеріям нейтральності, що їх у 2023 році затвердив Міжнародний олімпійський комітет: вони не мають змагатися під прапорами та в супроводі гімнів своїх держав, не належати до збройних структур РФ та Білорусі, не висловлюватися на підтримку російської війни в Україні.

Остаточне повернення "нейтральних" росіян та білорусів на змагання зможе відбутися в лютому наступного року. Перші заявки на участь у турнірах BWF почне приймати на старті 2024-го.

BWF зобов'язується відстежувати дотримання росіянами та білорусами правил нейтралітету. Та обіцяє вживати відповідних заходів, якщо норми будуть порушені.

"Практична імплементація рамки участі нейтральних спортсменів у змаганнях календаря BWF відбудеться в діалозі з господарями заходів, включно з пом'якшенням ризику скасування турніру або іншого впливу організаторів змагань".

"Якщо поведінка окремого спортсмена порушуватиме правила допуску, які діяли для поновлення їхнього права на участь, BWF залишає за собою право переглянути їхній статус".

"Ми впевнені в прозорості структури [повернення росіян та білорусів]. Тепер нам важливо зосередитися на наступних кроках та організації безпечних та чесних змагань для всіх гравців".

Повернення росіян та білорусів до міжнародних змагань потенційно відкриває для них можливість кваліфікуватися на літню Олімпіаду-2024 в Парижі. Відбірковий період, впродовж якого спортсмени набирають рейтингові бали в бадмінтоні, триватиме до кінця квітня наступного року.

На початок