Російські окупанти вивозять дітей з Ясинуватої на Донеччині до Челябінська — ЦНС

Російські окупанти вивозять дітей з Ясинуватої на Донеччині до Челябінська — ЦНС

Незаконна депортація українських дітей до РФ
Українські діти прибули у табір в Бєлгородській області, Росія, 14 вересня 2022 року. Фото: AP

Російські окупанти вивозять дітей з окупованої РФ у 2014 році Ясинуватої у Донецькій області до російського міста Челябінськ.

Про це повідомив Центр нацспротиву.

"Дітей вивозять без батьків під наглядом "кураторів". Батьки ж можуть виїхати за бажанням. Школярів вивозять через неможливість очного навчання й відмову від дистанційного. Вивозити вирішили не в Донецьк, де навчання триває, а у віддалений регіон РФ. Йдеться про навмисну депортацію українських дітей з метою їх подальшої асиміляції", — йдеться у повідомленні ЦНС.

Мер Ясинуватої Дмитро Шевченко повідомив про те, що частину ясинуватських школярів розпочнуть навчання у новому навчальному році у столиці регіону-куратора Челябінської області.

"Йдеться про дітей, яких готові відпустити батьки. У супроводі з учнями поїдуть деякі вчителі", — пояснили у Центрі нацспротиву.

28 серпня під час презентації подання до Міжнародного кримінального суду щодо Геноциду у Маріуполі юрист Харківської правозахисної групи Микола Комаровський розповів, що з Маріуполя вивезли понад тисячу дітей у РФ.

"Це діти вивезені з Маріуполя у Росію до спортивно-оздоровчих комплексів. В цих таборах їх навчали, щоб не переривати освітній процес. Можемо здогадатись, цей процес був саме за російською системою. Дітям викладають російську версію історії, їм розповідали про події, які відбуваються в Україні з точки зору РФ", — зазначив Комаровський.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок