У Черкасах презентували кіно про карпатського лицаря Довбуша

У Черкасах презентували кіно про карпатського лицаря Довбуша

У Черкасах презентували кіно про карпатського лицаря Довбуша
Суспільне Черкаси

У Черкасах презентували кіно про карпатського лицаря Довбуша. Пригодницько-історичний екшн вийшов у прокат у День Незалежності. Над стрічкою працювали майже 5 років, переживши епідемію ковіду. Не зупинялися навіть під час повномасштабного вторгнення.

Цей фільм потрібен був українцям саме зараз, розповів режисер Олесь Санін.

У центрі сюжету фільму про боротьбу гуцулів за свободу – брати Довбуші – ватажки гуцульських опришків – противники панування польської шляхти. Один обирає шлях злодійства, інший – очолює народне повстання. Врешті рідні брати стають ворогами. Українського "робіна гуда", Олексу Довбуша, в боротьбі не брала жодна куля й меч та оберігала любов Марічки. Обманувши смерть, йому вдалося здолати коронну армію гетьмана Потоцького.

На створення фільму надихнули події Революції Гідності, розповів режисер Олесь Санін. А втілений образ Олекси Довбуша – це не просто персонаж із легенд.

"Я вивчив багато документів, перечитав про Олексу Довбуша усі книжки, які є, а їх достатньо багато. В кожній книжці, в кожному фільмі, в кожній легенді він різний. Це мені було дуже цікаво. І я, власне, склав свою історію про Олексу Довбуша. Про славу і про героя. Історія Олекси Довбуша в моєму трактуванні — це історія чоловіка, який не хотів ніякої слави, не хотів жодної війни, але обставини його, те, що в нього забрали волю, свободу, за те, що пригнічували його самого, його самого і народ весь, сином якого він був, — він взявся за зброю і почав захищати те, що він любить".

У Черкасах презентували кіно про Довбуша
Суспільне Черкаси

Карпатського колориту, окрім пейзажів, додали і автентичні вбрання. Точні відповідники одягу гуцулів, опришків, комплекти для армії польського гетьмана, костюми польської шляхти. Над цим усім працював окремий департамент, розповів Олесь Санін.

"Ми ще знайшли в музеях речі початку 18-го століття. Ми робили з них зліпки. Спеціальними 3D-сканерами ми сканували костюми, декорації, зброю, потім робили їх копії для того, щоб це лишилося в кіно".

Довбуш
Суспільне Черкаси

Роль Івана Довбуша в кіно виконав Олексій Гнатковський. Для нього – актора театру – це був перший досвід знімання.

"Однозначно є нюанси. Як працювати з камерою, як монтувати самого себе, тому що в театрі ти граєш роль — починаєш — і граєш її до кінця. Тут ти граєш одну частину зараз, через кілька днів ти граєш інший епізод, Інший епізод. Ми тренувалися з каскадерами. Всі трюки, які ми робили в кіно, ми робили самі. Це ті каскадери, які знімалися в "300 спартанців" в Болгарії, це українські каскадери. Ми пів року з ними тренувалися. Це була верхова їзда, спортзал і так далі".

У Черкасах презентували кіно про карпатського лицаря Довбуша
Суспільне Черкаси

Долучився до створення стрічки і черкасець – режисер монтажу – Денис Захаров:

"Насправді спецефектів в кіно дуже мало, які намальовані. А так все знято натурально".

У Черкасах показали кіно про Довбуша
У Черкасах презентували кіно про карпатського лицаря Довбуша. Суспільне Черкаси

Продюсер фільму Максим Асадчий розповів, що найбільше проблем було саме із фінансуванням:

"Ми подалися на конкурс Держкіно, ми отримали фінансування. Решту фінансування нам довелося шукати. З різних джерел. Це були спонсори, це були інвестори".

Довбуш
Суспільне Черкаси

У Черкасах охочі побачити Довбуша вчора зібралися в кінотеатрі "Україна". Кінцеві титри супроводжувались оплесками.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок