США схвалили продаж Японії крилатих ракет великої дальності JASSM

США схвалили продаж Японії крилатих ракет великої дальності JASSM

США схвалили продаж Японії крилатих ракет великої дальності JASSM
Завантаження ракети JASSM на винищувач F-16. Фото: Повітряні сили Нацгвардії США

Державний департамент США погодив потенційний продаж Японії крилатих ракет повітряного базування великої дальності та відповідного обладнання на 104 млн доларів.

Про це інформує Управління воєнного співробітництва міністерства оборони США, яке видало необхідну сертифікацію та повідомило Конгрес про можливий продаж Токіо ракет збільшеної дальності JASSM-ER. Це ракети “повітря-поверхня”, які встановлюються на винищувачі та мають дальність дії понад 900 кілометрів.

Уряд Японії хоче придбати у США 50 таких ракет, а також отримати навчання персоналу, допоміжне обладнання, запчастини, документацію, логістичні послуги тощо. Приблизна вартість складає 104 мільйонів доларів.

Це перший випадок, коли Вашингтон схвалив продаж ракет Японії.

"Цей продаж підтримає зовнішньополітичні та цілі національної безпеки Сполучених Штатів шляхом підвищення безпеки головного союзника, який є силою політичної стабільності та економічного прогресу в Індо-Тихоокеанському регіоні", — зазначили в Управлінні воєнного співробітництва Пентагону.

Головним підрядником виконання угоди буде американська корпорація Lockheed Martin. Ракети сімейства JASSM перебувають на озброєння США, Австралії, Польщі та Фінляндії.

Раніше виданя Forbes з посиланням на експерта американського аналітичного центру RAND писало, що отримання крилатих ракет JASSM Україною могло б "подвоїти потужність її глибоких ударів" та допомогло б у звільненні Криму. Як зазначає видання, винищувачі F-16, які має отримати Україна, сумісні з далекобійними ракетами JASSM, водночас не сумісні — з Storm Shadows та SCALP, які вже є на озброєнні Сил оборони.

На початок