У Миколаєві зменшився потік першокласників: які можливості навчання є для дітей, які перебувають за кордоном

У Миколаєві зменшився потік першокласників: які можливості навчання є для дітей, які перебувають за кордоном

У Миколаєві зменшився потік першокласників: які можливості навчання є для дітей, які перебувають за кордоном
Начальниця Департаменту освіти та науки, 29 серпня 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Миколаївські першокласники, які станом на 29 серпня перебувають за кордоном, мають можливість вступати в українські школи та здобувати освіту дистанційно.

Про це під час брифінгу 29 серпня кореспондентам Суспільного розповіла начальниця Департаменту освіти й науки Миколаївської обласної військової адміністрації Алла Веліховська.

За словами Алли Веліховської, у Миколаївській області на 30 відсотків зменшилася кількість першокласників.

"Недобір сьогодні є. Це пов'язано з тим, що особливо багато малюків виїхало разом з батьками ще на початку війни, вони на сьогодні не повернулися. Діти, які знаходяться за кордоном будуть вивчати "українські компоненти" для того, щоб не було перевантаження дітей, як це було раніше. Діти залишаються зарахованими, або вступають в українські школи", — розповідає начальниця Департаменту освіти й науки Миколаївської ОВА.

Класи, де діти будуть отримувати знання дистанційно можуть формуватися від 15 дітей, а не як звичайні, від 30, говорить Алла Веліховська.

"Вчителі будуть точно так само одержувати заробітну плату, години будуть рахуватися. На сьогодні розроблені типові програми для цих дітей, які будуть відвідувати заклади за кордоном. Це також дає нам можливість збільшити контингент першокласників, тому що головне це розповсюдити, щоб батьки розуміли, що сьогодні навіть перебуваючи за кордоном вони можуть паралельно вчитися в українських закладах", — сказала начальниця Департаменту освіти й науки Миколаївської ОВА.

"Українські компоненти", які діти зможуть вивчати, перебуваючи за кордоном, це українська мова, література, історія України, мистецтвознавство українське, право та інші предмети, які стосуються України.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок