Перший випадок за два роки: у львів'янина підтвердили бруцельоз

Перший випадок за два роки: у львів'янина підтвердили бруцельоз

Перший випадок за два роки: у львів'янина підтвердили бруцельоз
Чоловік працював стригалем овець та, ймовірно, інфікувався від тварин. Фото ілюстративне: Юнус Ердогду/Уніан

Вперше за два роки на Львівщині у мешканця лабораторно підтвердили бруцельоз. Це інфекційне захворювання передається людині при контакті з хворою твариною або при вживанні заражених продуктів.

Про це повідомили у пресслужбі Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Як з'ясували епідеміологи, чоловік понад 20 років працював стригалем овець на фермах в Іспанії. Перші симптоми хвороби з'явилися у нього ще в 2013 році. Тоді чоловік звертався до іспанських алергологів, дерматологів та ревматологів із скаргами на висипання, дерматит та болі у суглобах. Проте, як тільки минали симптоми, лікування на цьому закінчувалось.

"Цього разу чоловіка вже непокоїли виразки у ділянці суглобів на обох ногах. Він звернувся до однієї з клінік Львова. Лікарі запідозрили бруцельоз і відправили на дослідження сироватку крові пацієнта до Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб. Діагноз бруцельоз був підтверджений лабораторно", — каже завідувачка епідвідділу Центру Ірина Фесенко.

Що таке бруцельоз та які перші симптоми?

За даними Центру контролю та профілактики хвороб, бруцельоз спричиняє бактерія "Brucella". Хвороба передається від хворих тварин — найчастіше кіз, овець, корів, свиней, а також собак — при контакті. Зокрема, при обробці шкіри та шерсті чи догляді. Проте інфікуватися людина може і при вживанні заражених продуктів – сирого молока, сира, бринзи, також погано просмаженого м’яса.

"Через мікротравми на шкірі та слизові оболонки органів травлення, а також через пил на фермах збудник може потрапити до організму", — йдеться у повідомленні.

Хвороба вражає серце, суглоби та інші органи. Інкубаційний період бруцельозу складає від 1 до 4 тижнів, проте може тривати довше. Серед симптомів: головний біль, біль у суглобах та м’язах, м’язова слабкість, лихоманка, набряки, пітливість і навіть виразки у ділянці суглобів.

Щоб запобігти хворобі, лікарі радять не вживати сире молоко й молочні продукти, термічно обробляти м'ясо, а також не купувати таку їду зі стихійних ринків. При появі перших симптомів, варто звернутися до лікаря.

На початок