29 серпня в Україні відзначають День пам'яті загиблих захисників. На Дніпропетровщині з нагоди пам'ятної дати влаштували урочисте покладання квітів до меморіалів та відкрили тематичні виставки.
Як проходить День пам'яті загиблих захисників на Дніпропетровщині – читайте у матеріалі Суспільного.
Дніпро
У Дніпрі вшанували пам’ять загиблих військових жалобною панахидою на Алеї пам’яті. Про це мовиться у пресрелізі Дніпровської міської ради, який отримало Суспільне.

До меморіалів поклали квіти та лампадки. Долучились до акції представники влади, поліції і ДСНС, військовослужбовці, священнослужителі та містяни.

Синельникове
У Синельниковому відкрили тематичну виставку. На ній представлені фото загиблих на війні жителів Синельниківщини, світлини Алей героїв та меморіальних дошок, які відкрили у громадах району. Працювали над виставкою майже місяць.

Покров
У Покрові пам'ять загиблих військових вшанували покладанням квітів на могили бійців, йдеться на сайті міської ради.

Також заклади культури міста провели майстер-клас з виготовлення символу цього дня — соняшника пам’яті.
Кам'янське
У Кам'янському пам'ять загиблих вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятного знака загиблим воїнам на Майдані Героїв.

Також квіти поклали й до могил загиблих військових на місцевому кладовищі. До урочистостей долучились представники влади та керівники силових структур.
Що відомо про День пам’яті загиблих захисників України
День вшанування пам'ять українських воїнів був заснований в 2019 році за указом президента. Дата 29 серпня обрана в пам'ять про Іловайську трагедію 2014 року.
Бої за Іловайськ Донецької області тривали з 6 по 29 серпня 2014-го. Тоді українська армія втратила 366 воїнів, 429 — отримали поранення різного ступеню тяжкості, 300 — потрапили у полон. Під час відходу українських військових з міста, росіяни, попри домовленості, почали розстрілювати колони. Битва за Іловайськ спонукала Україну підписати 5 вересня 2014-го Мінські угоди.
Загалом з 14 квітня 2014 року по 31 січня 2021-го за даними ООН на війні загинуло приблизно 4150 українських військових. Поранених воїнів за цей період — приблизно десять тисяч.
У квітні минулого року Володимир Зеленський повідомив, що на той період, з 24 лютого 2022-го, загинули від 2500 до 3000 оборонців, а у червні 2022-го — що щодня на фронті гинуть 60-100 українських військових, а ще 500 — отримують поранення. 22 грудня 2022-го радник Офісу президента Михайло Подоляк, посилаючись на оцінки Генштабу, сказав, що від початку повномасштабної війни втрати української армії склали до 13 тисяч. У травні 2023-го Зеленський заявив, що Україна більше не коментує втрати військових.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро