Щеплення в автобусі. На Кіровоградщини виїзні бригади вакцинують жителів

Щеплення в автобусі. На Кіровоградщини виїзні бригади вакцинують жителів

Щеплення в автобусі. На Кіровоградщини виїзні бригади вакцинують жителів
У Смолінській громаді на Кіровоградщини щепили півтисячі людей. Фото: Суспільне Кропивницький

Майже пів тисячі щеплень в автобусі зробили за день у Смолінській громаді Новоукраїнського району Кіровоградської області. Виїзну вакцинацію у громадах організовують за заявками жителів, розповіла Суспільному директорка обласного центру контролю і профілактики хвороб Надія Оперчук.

Виїзну вакцинацію організували, бо отримали від жителів громади заявки на щеплення, розповіла директорка Смолінського центру первинної медико-санітарної допомоги Марія Дударчук.

"Вакцина від дифтерії та правцю відсутня в нашій лікарні, а у зв’язку з війною велика потреба, тому що всі перебувають в групі ризику".

За її словами, в громаді є багато нещеплених дітей, маломобільних людей, які не можуть самотужки дістатись до поліклініки.

Автобус для вакцинації приїжджає у всі громади області за заявою громади чи медиків, щеплення безкоштовні, розповіла Надія Оперчук.

Вакцинують дорослих від дифтерії та правцю, всі люди після 17 років повинні отримувати таке щеплення один раз на десять років. Дітей вакцинують від кору, краснухи та епідемічного паротиту.

В автобусі працюють дві мобільні бригади для вакцинації.

Лікарка-педіатр Галина Семенова назвала протипокази до щеплення: підвищена температура тіла, понад 38 градусів, гострі застудні захворювання та можливість анафілактичного шоку.

Після щеплення не бажані фізичні навантаження та спортивні ігри. Потрібно слідкувати за температурою тіла і за місцем ін’єкції. У разі змін звертатись до лікаря, розповіла медсестра Тетяна Панченко.

Вакцинація в автобусі. У Смолінській громаді на Кіровоградщини щепили півтисячі людей
Автобус для вакцинації приїхав у селище Смоліне. Фото: Суспільне Кропивницький

Отримати щеплення від правця прийшла місцева жителька Валентина Костюренко.

"Пробила ногу ржавим гвіздком вчора. На швидкій немає вакцини, ніде немає, добре, що приїхав цей автобус, бо чим би це скінчилось, я не знаю".

За словами Надії Оперчук, автобус під'їжджав окремо до Смолінської шахти — від цієї організації отримали заявку.

За день у Смолінській громаді щеплення зробили 467 людей.

На початок