Жінка каже, що чоловік дражнив гадюку: жителя Рівненщини вкусила змія

Жінка каже, що чоловік дражнив гадюку: жителя Рівненщини вкусила змія

Гадюка звичайна
Гадюка звичайна, темна форма. Фото: pixabay

На Рівненщині госпіталізували чоловіка після укусу гадюки. Як повідомили у екстреній медичній допомозі, його жінка розповіла медикам, що співмешканець дражнив змію.

Інцидент стався 28 серпня в селі Садове Рівненського району.

"За вказаною адресою прибула фельдшерська бригада Тучинського пункту постійного базування швидкої медичної допомоги. За словами дружини пацієнта, чоловік "дражнив гадюку, і тому його вкусила за руку", — йдеться в повідомленні екстренки.

Бригада оглянула 38-річного пацієнта, він скаржився на біль та набряк в місці укусу, це верхня третина передпліччя.

"Медики негайно надали необхідну допомогу відповідно до протоколу. Стан чоловіка покращився. Його госпіталізували до Рівненської обласної клінічної лікарні", — зазначили у повідомленні.

У пресслужбі екстреної меддопомоги Суспільному уточнили, що у цьому році це був сьомий офіційно зафіксований випадок укусу змій на Рівненщині:

4 — Сарненський район;

1 — Вараський район;

2 — Рівненський район.

Змії вкусили чотирьох жінок та трьох чоловіків.

Які змії водяться на Рівненщині

Як розповідала Суспільному у липні фахівчиня з екоосвіти Рівненського природного заповідника Юлія Костецька, в області можна зустріти три види змій: гадюка звичайна, мідянка та вуж звичайний:

  • гадюка звичайна — завдовжки до 90 сантиметрів, зазвичай має темний зигзагоподібний малюнок уздовж хребта на сірому або коричневому тлі, іноді — повністю чорна, укус небезпечний для людини, проте призводить до смерті нечасто;
  • мідянка — найменша змія в Україні, завдовжки до 75 сантиметрів, занесена до Червоної книги, неотруйна, але доволі агресивна. Забарвлення у самців буває яскравого мідного відтінку, у самок — переважно сіре або сірувато-коричневе з численними темними смужками, інколи вони зливаються в зигзаг, що робить мідянку схожою на гадюку;
  • вуж звичайний — виростає до 1,5 метра, зеленувато-коричневого кольору з темними вкрапленнями на спині, схожий забарвленням до дрібних гадюк, проте має особливість — жовті плямки на голові.

"Отруйною є гадюка звичайна, всі інші – неотруйні. Також дуже часто змією вважають безногу ящірку – веретільницю колхідську", — додала Юлія Костецька.

Щоб не вкусила і що робити, якщо вкусила

Щоб уникнути укусу змії, необхідно:

  • ходити тільки протоптаними стежками й уважно дивитися під ноги;
  • мати одяг з цупкої тканини та міцне шкіряне взуття на товстій підошві;
  • не сідати й не лягати на трухляві пні, повалені колоди, купи хмизу, скирти соломи, сіна;
  • не пхати руки в дупла дерев, під колоди та каміння,
  • не розгрібати трав’яні зарості й опале листя.

"Якщо ж натрапили на змію, повільно відійдіть назад на безпечну відстань або обійдіть її, тримаючи в полі зору. Не здумайте хапати її руками, наступати, бити палицею чи жбурляти камінням", — наголошують в повідомленні.

Якщо гадюка таки вкусила, то навколо цього утворюються набряк і почервоніння, з’являються гострий пекучий біль в ураженій ділянці, головний біль, паморочиться голова, блідість, виступає холодний піт.

"Краще утримувати потерпілого в лежачому положенні, одразу після укусу видавити отруту з ранки. Джгут на уражену кінцівку можна накладати ненадовго й на 10-15 см вище місця укусу. Обробити ранку антисептичним засобом. Не рекомендують робити надрізи, щоб не занести в кров інфекцію", — радить Юлія Костецька.

Також потрібно багато пити, особливо гарячий міцний чай, каву, бульйон та якомога швидше транспортувати таку людину в найближчий медзаклад.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок