Ціна свободи. У Миколаєві вшанували пам'ять українських захисників

Ціна свободи. У Миколаєві вшанували пам'ять українських захисників

Ціна свободи. У Миколаєві вшанували пам'ять українських захисників
Військовий покладає квіти, 29 серпня 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві 29 серпня вшанували пам'ять українських воїнів, які загинули, відстоюючи незалежність України. До Дня пам'яті захисників України на Соборній площі міста розмістили інсталяцію з черевиків, які є нагадуванням про ціну свободи.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла радниця начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Неллі Яровенко.

"Я розуміла, що ми повинні відзначити цей день, відзначити наших хлопців та дівчат. Була спеціально створена ця інсталяція для того, щоб жителі міста Миколаєва могли дивитися й розуміти, що люди віддали своє життя. Дівчата та хлопці. Для того, щоб ми перебували в мирному побуті", — розповідає радниця начальника ОВА Неллі Яровенко.

"Я не можу побратимів залишати". У Миколаєві вшанували пам'ять українських захисників
Черевики, які є символом вшанування пам'яті, 29 серпя 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Наталія Юрескул розповідає, що її чоловік Олександр загинув, захищаючи Україну. Жінка залишилася одна з сімома дітьми. Сьогодні, 29 серпня, вона разом з іншими вшановує пам'ять загиблих воїнів.

"Пішов захищати нашу державу у 2018 році. Тричі був в зоні АТО. Хоча я йому казала, що нас так багато, і я не справляюсь. А він каже: "Я не можу побратимів залишати". Він вже не міг жити без цього. Він йшов, і все. З 24 лютого 2022 року захищав наш Миколаїв, отримав нагороду за це. На жаль, загинув. Він воював в 406 бригаді імені генерал-хорунжого Алмазова. Він їхав на поле бою і потрапив в аварію", — говорить Наталія Юрескул.

"Я не можу побратимів залишати". У Миколаєві вшанували пам'ять українських захисників
Представники місцевої влади на вшануванні пам'яті загиблих захисників, 29 серпня 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

До Дня пам'яті загиблих захисників України 29 серпня у центрі міста зібралися військові, представники місцевої влади та містяни. Аби миколаївці пам'ятали про ціну свободи, на Соборній площі на цілий день розмістили інсталяцію з черевиків.

Капітан капеланської служби Євген Мінін каже, інсталяція справила на нього враження. Нині молиться за тих, хто на передовій та в полоні. Згадує покійного військового Сергія Гуссіді.

"Важко повірити, що його з нами немає, але коли ми ховали його, коли ховав усіх інших – я казав: "До зустрічі"". Я нікому не сказав: "Прощавай". Бо, якщо Христос помер, і Воскрес, і обіцяв нам, вірянам, воскреснути, то в нас є надія на ту зустріч", — сказав Євген Мінін.

"Я не можу побратимів залишати". У Миколаєві вшанували пам'ять українських захисників
Покладання квітів до меморіалу "Струни пам'яті", 29 серпня 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Після хвилини мовчання та виконання державного гімну відбулося покладання квітів до меморіалу "Струни пам'яті".

"Звичайно, в умовах воєнного стану ми не можемо зробити цей захід більш масовим, тому ми не афішували цей захід. Символом сьогоднішнього дня є сонях. Тому що у 2014 році під Іловайськом загинуло багато наших хлопців. Це на той час найбільші втрати України були. І саме в цей час соняшникові поля стали прихистком для наших воїнів, які загинули, на жаль", — говорить начальниця управління культури, національності та релігій ОВА Олена Бубиренко.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок