Наслідки ракетної атаки: вікна в гуртожитках Львівської політехніки встановлять до кінця вересня

Наслідки ракетної атаки: вікна в гуртожитках Львівської політехніки встановлять до кінця вересня

Наслідки ракетної атаки: вікна в гуртожитках Львівської політехніки встановлять до кінця вересня
Гуртожиток №10 Львівської політехніки. Суспільне Львів

До кінця вересня гуртожитки Львівської політехніки, які були пошкоджені внаслідок ракетного удару 6 липня, повністю відновлять. Як розповів Суспільному директор студмістечка Ігор Гельжинський, лише в четвертому та десятому гуртожитках потрібно замінити понад 1000 вікон. 30 серпня будуть оголошені результати тендеру.

Ігор Сливка — третьокурсник Львівської політехніки. Пригадує, у ніч із 5 на 6 липня під час ракетного удару був у гуртожитку.

"Коли був вибух, ми були в кімнаті з хлопцями, не могли якраз заснути, лежали собі. Дивимося — такий білий спалах і дуже сильний звук. Повилітали вікна і ми скоренько вибігли на низ. І потом ще були кілька прильотів. Вікна всім повиносило з тієї сторони, де був прильот, а з цієї сторони де не де є вікна", — каже студент.

Ігор Сливка
Ігор Сливка. Суспільне Львів

За словами комендантки гуртожитку №10 Ірини Боєчко, в будівлі є 417 вікон, які потрібно замінити.

"У перші дні все було прибрано, все було зібрано, все скло, все, що було розбите. Фактично на цей момент всі вікна, які в нас є фактично відсутні, скло у вікнах, позакривали ОСБ-плитками. Це тимчасово, поки нам будуть робити пластикові вікна, і будуть міняти повністю централізовано по всіх кімнатах", — говорить комендантка гуртожитку Ірина Боєчко.

4 вересня у Львівській політехніці розпочнеться навчання. Відповідно поселення студентів у гуртожитки триватиме до цього часу. За словами директора студмістечка Ігоря Гельжинського, студентів наразі поселяють у кімнати, де вікна ще не замінені.

"Пошкоджено 11 гуртожитків, якісь гуртожитки більше, якісь менше, але, наприклад, такий гуртожиток як четвертий і десятий, там практично не залишилося жодного вікна. Як ми виходимо з тої ситуації? У гуртожитку №11 були зібрані кошти політехніками, і ті вікна вже поставлені. Наприклад, в третьому гуртожитку ми робимо власними силами, в інших гуртожитках — за рахунок донорів. Ми студентів вже селимо, поки що мусять бути в таких умовах, які є", — говорить директор студмістечка.

Вікна в гуртожитку Львівської політехніки
Вікна в гуртожитку Львівської політехніки. Суспільне Львів

За словами Ігоря Гельжинського, 30 серпня будуть оголошені результати тендеру. А до кінця вересня мають встановити всі вікна.

Що відомо про ракетний удар по Львову 6 липня

Вночі 6 липня Росія вдарила ракетами "Калібр" по Львову та Львівщині.

Начальник Львівської ОВА Максим Козицький повідомив, що три ракети влучили по Львову. Попередньо, одна прямо влучила у два житлові будинки.

"Львів — Ансамбль історичного центру" є комплексом із 17 житлових будинків, що має статус пам'ятки архітектури місцевого значення. Будинки житлового комплексу для викладачів Львівської політехніки 1930-х років занесені до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.

Вранці 7 липня рятувальники знайшли під завалами будинку десяту загиблу людину. Ще 42 людини поранені.

На початок