Політв'язня Амета Сулейманова з хворобою серця етапували до російської колонії

Політв'язня Амета Сулейманова з хворобою серця етапували до російської колонії

Політв'язня Амета Сулейманова з хворобою серця етапували до російської колонії
Амет Сулейманов. Кримська солідарність

Цивільного журналіста, політв'язня з Криму Амета Сулейманова етапували з СІЗО-2 Сімферополя до колонії на території Росії, але не сказали в яку. Кримський татарин потребує заміни серцевого клапана.

Про це розповів адвокат Едем Семедляєв у коментарі "Кримській солідарності".

Він збирався відвідати свого підзахисного 28 серпня, але у кримському СІЗО йому сказали, що чоловіка етапували в іншу установу.

"На запитання, в яку саме колонію його везуть, вона (співробітниця слідчого ізолятора - ред.) відповіла, що ця інформація їй невідома", - зазначив Семедляєв.

Амет Сулейманов страждає від артеріальної та мітральної недостатності серця. Лікарі зауважують, що йому необхідно замінити серцевий клапан.

Дружина політв'язня Ліля Сулейманова повідомила, що наразі чоловік стоїть на черзі на операцію. Також вона наголошувала, що перебування у в'язниці для нього "буде рівносильно смерті".

Що відомо про Амета Сулейманова

  • Він страждає від артеріальної та мітральної недостатності серця. Також у кримського татарина значилась інвалідність, але у 2015 році її було знято через його відмову від операції в Москві, адже планував операцію проводити у Києві, де отримував систематичне лікування.
  • Після обшуків та подальшого затримання 11 березня 2020 року та до 5 квітня 2023-го Сулейманов перебував під домашнім арештом через тяжку хворобу серця.
  • Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону, незважаючи на численні заяви захисту щодо стану здоров'я Сулейманова, прийняв рішення відправити його до колонії суворого режиму на 12 років.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок