На Київщині найбільше медзакладів, оснащених сонячними панелями

На Київщині найбільше медзакладів, оснащених сонячними панелями

На Київщині найбільше медзакладів, оснащених сонячними панелями
Сонячні панелі Фото: Суспільне (ілюстративне)

З початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 32 медзаклади обладнали сонячними панелями з інверторами Прилади для перетворення постійного струму, який виробляється сонячними панелями, у змінний струм, який споживають побутові приладита акумуляторами. Вони можуть накопичувати енергію та забезпечувати аварійним електроживленням у разі аварійних відключень електроенергії або блекаутів.

Про це повідомили у пресслужбі Київської обласної державної адміністрації із посиланням на Міністерство охорони здоров'я України (МОЗ).

Зазначається, що найбільше медзакладів, оснащених сонячними панелями, розташовано на Київщині. Їх наразі нараховується вісім.

"Сьогодні всі медустанови забезпечені генераторами, критична потреба повністю закрита. Не менш важливим є і розвиток сучасних технологій, які дозволяють посилити нашу енергетичну безпеку. Зокрема, встановлення сонячних станцій. Наразі ними обладнані вже 32 медичні заклади",— каже міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

За його словами, встановлення сонячного енергетичного обладнання дає змогу не лише використовувати сонячну енергію як джерело живлення, а й накопичувати її. Окрім того, це дозволяє значно економити видатки на електроенергію та спрямувати ці кошти на інші потреби медзакладів.

Раніше МОЗ повідомляло, що в рамках спільного проєкту відомства та Світового банку "Зміцнення системи охорони здоров'я та збереження життя" 200 медзакладів "первинки" будуть обладнані сонячними панелями та акумуляторами, підсумували в адміністрації.

Що відомо про забезпечення енергією медзакладів Києва та області під час війни

Усі медичні заклади Києва оснащені генераторами. За словами Миколи Поворозника, встановлювати їх у столичних лікарнях почали ще 5 років тому.

У лютому столиця отримала дві сонячні електростанції, на які французькі партнери зібрали 250 тисяч євро. Їх мали встановити у медзакладах Святошинського району.

Інститут серця, що розташований у Києві, отримав від спонсорів комплекс сонячних електростанцій. Це — чотири комплекси з 4 станцій та 16 сонячних панелей, які можуть забезпечити один поверх будівлі Інституту електроенергією.

На початку цього року в Україні почали реалізовувати проєкт зі встановлення сонячних електростанцій у шести лікарнях, які працюють в умовах віялових відключень електроенергії. Це медзаклади у Київській, Житомирській, Сумській, Харківській областях та деокупованій частині Херсонщини.

Київщина отримала 38 зарядних станцій від уряду Японії та Програми розвитку ООН (ПРООН). Загалом для всіх регіонів України закупили 1000 нових зарядних станцій. Київська область першою отримала такі пристрої.

У Святошинському психоневрологічному інтернаті встановили сонячну електростанцію, яку Київ отримав як гуманітарну допомогу від французьких партнерів. Медзаклад буде забезпечений безперебійною електроенергією у періоди відключень світла.

У трьох медзакладах Києва за кошти німецьких партнерів встановлять автономні сонячні електростанції, які забезпечать безперебійне постачання електроенергії. Загальна вартість проєкту — 500 тисяч євро.

На початок