Виставку анонімного вуличного художника Бенксі у Глазго відвідали 180 тисяч людей. Вона проходила в Галереї сучасного мистецтва з 15 червня до 28 серпня. Про це повідомило BBC.
СUT & Run була першою офіційною виставкою Бенксі за останні 14 років. У вихідні дні її можна було відвідувати і вночі. Як заявив Гарет Джеймс, менеджер галереї сучасного мистецтва Глазго, нічні години роботи надали музею набагато більшого охоплення, ніж зазвичай.
Відвідувачам СUT & RUN заборонили знімати та фотографувати експонати. За словами Гарета Джеймса, працівники музею очікували несприйняття цього обмеження, але люди поставилися до нього з розумінням. На заміну звичним телефонам у музеї запропонували всім охочим безплатно зробити фото на Polaroid.
На виставці були представлені оригінальні ескізи та трафарети, на які повторно нанесли фарби, аби надати їм "другого дихання". Це дозволило відвідувачам зазирнути за лаштунки процесу створення малюнків Бенксі.

Одним з експонатів була детальна модель шредера, за допомогою якого художник у 2018 році подрібнив свою картину "Дівчина з повітряною кулею". На аукціоні Sotheby's в Лондоні цю роботу продали за один мільйон фунтів стерлінгів. Як тільки лот продали, всередині рами спрацювала система сигналізації, і витвір був наполовину знищений шредером. Після цього картину перейменували на "Любов у смітнику". У 2021 році власник порізаної картини продав її знов на тому ж аукціоні, але за 18 мільйонів фунтів стерлінгів.

Ще одним експонатом став бронежилет із зображенням британського прапора. У ньому виступав британський репер Stormzy 2019 року на фестивалі "Гластонбері". Також на виставці були представлені роботи, які раніше можна було побачити тільки у Вифлеємі на західному березі річки Йордан, наприклад зображення бійки подушками між ізраїльським солдатом і палестинцем.
Бенксі — анонімний вуличний художник, який ніколи не розкривав свою особу. Він створює стрит-арт і графіті на соціальну та політичну тематики. Митець не з’являвся в публічному просторі з 2003 року. Його остання персональна виставка "Бенксі проти Бристольського музею" відбулась у 2009 році.
Бенксі залишив свої роботи і в Україні. Зокрема, у Бородянці, Ірпені, Києві. Ці графіті художник створив уже під час повномасштабної війни. На майдані Незалежності в Києві їх захистять антивандальним склом.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]