"Батьки не знали, де служу". Як ветеран з Буковини після поранення продовжує допомагати побратимам як волонтер

"Батьки не знали, де служу". Як ветеран з Буковини після поранення продовжує допомагати побратимам як волонтер

"Батьки не знали, де служу". Як ветеран з Буковини після поранення продовжує допомагати побратимам як волонтер
Ветеран ЗСУ ЛІвіу Бурла. Фото з його архіву.

Українець румунського походження із Буковини Лівіу Бурла у перші дні повномасштабного вторгнення пішов у тероборону. Невдовзі як бойовий медик допомагав евакуйовувати поранених бійців з позицій на "нулі". Там отримав важке осколкове поранення, після якого не зміг виконувати бойові завдання.

Наразі військовий повернувся до цивільного життя, однак продовжує підтримувати бійців зі свого взводу як волонтер. Суспільне Чернівці розповідає історію ветерана.

"Не фотографувався, щоб рідні не бачили, де я"

Лівіу Бурла – ветеран війни російсько-української війни. Понад двадцять років він працював лікарем-стоматологом у селі Чудей, а після початку повномасштабного вторгнення доєднався до Сторожинецької тероборони. Про своє рішення розповів дружині, водночас батьки чоловіка не знали, що він пішов воювати.

"Я не вірив, що почнеться повномасштабна війна. Сказав дружині, що можу бути корисним як лікар та солдат. Людям було важко вимовити моє ім'я, тому мені дали прізвисько "Льова". В листопаді наш батальйон перевели на схід України. Я не любив фотографуватися на позиції, щоб ці фотографії не потрапили до моєї родини, й вони не бачили, де я", – каже ветеран.

Лівіу розповідав рідним, що перебуває на тилових позиціях, де допомагає облаштовувати окопи. Сам в цей час воював на "нулі", де постійно були обстріли. Там чоловік допомагав координувати евакуацію поранених.

"Ми заступали на позиції і я по рації передавав, що на цій позиції є бойовий медик. Поранених хлопців привозили у мій бліндаж. Моїм завданням було стабілізувати їх, а потім передати по рації, що потрібна евакуація. Дуже тяжко, коли гинуть твої хлопці. Не можеш змиритися з тим, що не зміг їх врятувати".
Ентнічний румун Лівіу Бурла воював за Україну
Лівіу Бурла (справа) разом з побратимами. Фото з архіву Бурли.

На передовій Лівіу отримав осколкове поранення спини. Тоді його самого евакуювали до лікарні. Через поранення чоловік не міг більше виконувати бойові завдання, тому повернувся до цивільного життя.

"Нас було троє в окопах. В один момент я побачив, що з лівої сторони щось розірвалося. Був вогонь. Я відчув, що отримав ніби удар якимось болтом у спину. Дуже жорстко. Коли мене евакуювали та зробили рентген, то сказали, що у мене там не один осколок", – пригадує військовий.

Ветеран ЗСУ Лівіу Бурла
Фото з архів Лівіу Бурли.

"Буду разом з побратимами"

У цивільному житті Лівіу повернувся до роботи стоматолога. Каже, спочатку було важко працювати, бо не всі пацієнти знали, що чоловік відновив лікарську практику.

"Багато моїх пацієнтів виїхали з України. Також було важко повертатися, бо багато чого пережив. Сказав, що я не буду здаватися. Буду допомагати всім нашим хлопцям, скільки це буде потрібно. Скільки зможу, стільки й допомагатиму. Буду разом з ними", – каже ветеран.

Як ветеран Лівіу Бурла після поранення продовжує допомагати побратимам як волонтер
Ветеран Лівіу Бурла разом з майстром Володимиром Садиком. Фото: Лівіу Бурла

Поки Лівіу був на фронті, то допомагав своєму взводу аптечками та медикаментами – забезпечував ними через знайомих та волонтерські штаби. За півтора місяця перебування на Буковині, ветеран зібрав гроші на багі для побратимів.

"Володимир Садик дуже відомий майстер, який не одну машину відправив хлопцям на передову. Я звернувся до односельців та своїх друзів, які вже з десяток років живуть закордоном в Америці. Впродовж тижня вони мені уже відправили гроші. Майстер зробив машину", – розповідає ветеран.

Лівіу каже, що продовжуватиме допомагати військовим, але вже як волонтер.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок