Передумов для посилення мобілізації в Україні наразі немає — Веніславський

Передумов для посилення мобілізації в Україні наразі немає — Веніславський

Веніславський
Федір Веніславський, член Комітету з питань державної безпеки і оборони. Фото Кузьмін Олександр/УНІАН

На сьогодні не існує додаткових передумов для посилення мобілізації в Україні, призов відбувається в плановому режимі.

Про це в етері телемарафону сказав нардеп, член комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федів Веніславський.

За його словами, територіальні центри комплектування та соцпідтримки (ТЦК та СП) вручають повістки тим військовозобов'язаним, військово-облікові спеціальності яких потрібні на фронті, на передовій лінії.

"В Україні на цей момент якихось необхідних передумов для збільшення кількості військовозобов'язаних для їх мобілізації немає. Все відбувається в тому плановому режимі, як відбувалось з перших днів війни", — сказав нардеп.

За словами Веніславського, ТЦК продовжують комплектувати військові підрозділи, які зазнали втрат.

"Окрім того, оскільки ми намагаємося сформувати ті резерви, які забезпечать швидке просування і деокупацію всієї території, формуються нові військові підрозділи. Їх також необхідно забезпечувати відповідними військовослужбовцями", — сказав він.

26 липня президент Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній раді два законопроєкти про затвердження своїх указів щодо продовження в Україні строку дії воєнного стану та загальної мобілізації.

27 липня Верховна рада ухвалила закони щодо продовження дії воєнного стану та загальної мобілізації в Україні.

17 серпня Президент Володимир Зеленський підписав закони про продовження дії воєнного стану та загальної мобілізації на 90 діб, тобто до 15 листопада 2023 року.

Воєнний стан і мобілізація в Україні

24 лютого 2022 року президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану по всій Україні. Верховна рада проголосувала за запровадження воєнного стану. Того ж дня офіційний представник Державної прикордонної служби Андрій Демченко у коментарі Суспільному підтвердив, що у зв’язку з агресією Росії та запровадженням воєнного стану на території України починає діяти обмеження на виїзд за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років.

В Україні триває мобілізація. 2 травня Верховна рада продовжила дію воєнного стану та загальної мобілізації на 90 днів з 20 травня. Це вже сьоме голосування парламенту за воєнний стан з початку війни. До цього Рада вже схвалювала подібні рішення минулого року: 24 лютого, 15 березня, 21 квітня, 15 серпня, 16 листопада. У цьому році парламент схвалив продовження воєнного стану і загальної мобілізації 7 лютого, а також 20 травня. Наразі воєнний стан діє в Україні до 18 серпня.

На початок