Незалежна міжнародна комісія ООН розпочинає третю місію з розслідування порушень в Україні

Незалежна міжнародна комісія ООН розпочинає третю місію з розслідування порушень в Україні

Незалежна міжнародна комісія ООН розпочинає третю місію з розслідування порушень в Україні
Члени міжнародної комісії ООН (Ерік Мьозе, Ясмінка Джумхур та Пабло де Грейфф) під час пресконференції у Києві, 15 червня 2022 року, фото: Getty Images

Члени Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні сьогодні 28 серпня почнуть свій третій візит, що триватиме до 4 вересня.

Про це повідомляється на офіційному сайті Організації Об'єднаних Націй.

Члени Комісії відвідають кілька населених пунктів в Україні, зокрема Умань Черкаської області та Київ, у межах своєї поточної місії зі встановлення фактів для розслідування ймовірних порушень прав людини та міжнародного гуманітарного права. Також представники ООН зустрінуться з жертвами та свідками порушень.

Крім того, очікується, що троє комісарів, які беруть участь у місії — Ерік Мьозе (голова), Пабло де Грейфф і Врінда Гровер — зустрінуться з представниками влади, включно з ключовими міністрами, членами громадянського суспільства, представниками установ ООН, міжнародних організацій та дипломатичного корпусу, щоб обговорити ситуацію в країні.

Раніше стало відомо, що з 4 серпня Моніторингову місію ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) очолила канадська правозахисниця Даніель Белль, яка раніше працювала керівницею Управління з прав людини в Місії ООН зі сприяння Іраку (МООНСІ). Як повідомили Суспільному у ММПЛУ, уже понад 20 років Белль працює з ООН у питаннях прав людини переважно в зонах конфлікту та постконфліктних контекстах.

Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні є незалежним органом, уповноваженим Радою з прав людини ООН, серед іншого, розслідувати всі ймовірні порушення та утиски прав людини та порушення міжнародного гуманітарного права, а також пов’язані з ними злочини, в контексті агресії Російської Федерації проти України. Метою Комісії є встановлення фактів, обставин та першопричин будь-яких таких порушень та утисків; а також збір, консолідація та аналіз доказів таких порушень та утисків, зокрема їх ґендерний вимір, з урахуванням будь-яких майбутніх судових проваджень. Комісія представить доповідь про свою діяльність Генеральній Асамблеї у жовтні 2023 року та Раді ООН з прав людини у березні 2023 року.

На початок