Рівень води в нижньому б’єфі Дніпровської ГЕС дещо підвищився, але залишається нижчим від мінімального рівня — ЗОВА

Рівень води в нижньому б’єфі Дніпровської ГЕС дещо підвищився, але залишається нижчим від мінімального рівня — ЗОВА

Рівень води в Запорізькій області
Річка Дніпро, Запоріжжя, серпень 2023. Фото: Суспільне Запоріжжя

У Запорізькій області рівень води в нижньому б’єфі Дніпровської ГЕС становить 13 м 73 см (минулої доби — 13 м 71 см). Це нижче від мінімального рівня, за якого без обмежень в потужності можуть працювати гідроагрегати ГЕС на 0,77 м, та нормального підпірного рівня на 2 м 27 см.

Про це сьогодні, 28 серпня, повідомили в Запорізькій обласній військовій адміністрації.

"Питна вода подається в штатному режимі без перебоїв. Дослідження якості питної води відхилень від нормативів не мають. Заморних явищ в акваторії Каховського водосховища та на інших ділянках р. Дніпро не виявлено", — зазначили в адміністрації.

Рівень води в нижньому б’єфі Дніпровської ГЕС дещо підвищився, але залишається нижчим за норму — ЗОВА
Показники рівня води станом на 28 серпня 2023 року. Енергоатом

У ставку-охолоджувачі Запорізької АЕС зафіксовано незначне зниження рівня води. Наразі він становить 16 м 11 см, повідомили в пресслужбі НАЕК "Енергоатом".

Рівень води в "гарячому" каналі Запорізької ТЕС, звідки за необхідності підживлюється ставок ЗАЕС, — 17 м 23 см, а в "холодному" — 10 м 63 см.

"Протягом останнього часу рівень води в обох каналах майже не падає, а показники вже не залежать від Каховського водосховища", — зазначають у повідомленні.

Енергоблоки ЗАЕС не працюють з вересня 2022 року, тож відтоді активного випаровування води зі ставка-охолоджувача не відбувається, нагадали в Енергоатомі.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок