Легка атлетика: чемпіонат світу

Легка атлетика: чемпіонат світу

"Це найбільш особлива перемога". Юлімар Рохас – про "золото" ЧС-2023 у боротьбі з Мариною Бех-Романчук

"Це найбільш особлива перемога". Юлімар Рохас – про "золото" ЧС-2023 у боротьбі з Мариною Бех-Романчук

"Це найбільш особлива перемога". Юлімар Рохас – про "золото" ЧС-2023 у боротьбі з Мариною Бех-Романчук
Юлімар Рохас на ЧС-2023. Фото: AP Photos

У фіналі змагань спортсменка випередила Марину Бех-Романчук.

Венесуельська легкоатлетка Юлімар Рохас відреагувала на "золото" чемпіонату світу-2023 у потрійному стрибку. Переможницю турніру цитує офіційний сайт Світової легкої атлетики.

Напередодні старту ЧС-2023 з легкої атлетики Рохас була однією з фавориток турніру у секторі для потрійного стрибка. Венесуельська легкоатлетка проводила світову першість у статусі чинної олімпійської чемпіонки та переможниці трьох попередніх чемпіонатів світу у цій дисципліні.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор чемпіонату світу-2023 з легкої атлетики в Україні. Дивіться прямі трансляції змагань на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, місцевих телеканалах Суспільного.

До фіналу змагань з потрійного стрибка на ЧС-2023 Рохас вийшла з третім кваліфікаційним результатом (14.59 метра).

Найкращий результат у вирішальному виступі Рохас показала в останній спробі – 15.08 метра. Завдяки цьому легкоатлетка здобула четверте "золото" чемпіонату світу поспіль, випередивши на вісім сантиметрів українку Марину Бех-Романчук. Хоча перед останнім стрибком ішла на восьмому місці.

Після перемоги на ЧС-2023 Рохас прокоментувала свій результат на турнірі. Зокрема, легкоатлетка зазначила, що "золото" в Будапешті стало найскладнішим у її кар'єрі.

"Це було дуже важко. Те, що я виграла змагання завдяки останній спробі, робить його дуже особливим і незабутнім. Це моє сьоме золото чемпіонату світу поспіль [на відкритому повітрі і в приміщенні], але це найбільш особлива перемога. Моя остання спроба стала доказом важкої роботи, яку я виконала, мого психічного стану і впевненості в собі. Мені було байдуже на все, єдине, про що думала, – це перемога".

"Після того, як я виграла Олімпійські ігри в Токіо, наступного дня люди у Венесуелі не працюватили, тому що всі в країні святкували. Що ж, зараз буде більш-менш так само. Я з'являтимусь на перших шпальтах газет, але що важливіше, буду в серцях всього венесуельського народу", – розповіла Рохас.

Хто така Юлімар Рохас

  • Юлімар Рохас – 27-річна венесуельська легкоатлетка, що спеціалізується на потрійному стрибку.
  • Рохас – найтитулованіша легкоатлетка на рівні чемпіонату світу у потрійному стрибку.
  • Олімпійська чемпіонка Токіо-2020 з потрійного стрибка.
  • Чотириразова переможниця чемпіонатів світу у потрійному стрибку (2017, 2019, 2022 та 2023 року), а також триразова переможниця світової першості у приміщенні (2016, 2018 та 2022 року).
  • У 2021 році Рохас побила рекорд Інесси Кравець у потрійному стрибку, який тримався майже 26 років. Чинний світовий рекорд у цій дисципліні (15.74 метра) Рохас встановила у березні 2022 року у Белграді.
На початок