На Кіровоградщині відбувся всеукраїнський патріотичний забіг "Шаную воїнів, біжу за героїв України"

На Кіровоградщині відбувся всеукраїнський патріотичний забіг "Шаную воїнів, біжу за героїв України"

Доповнено
На Кіровоградщині відбувся всеукраїнський патріотичний забіг "Шаную воїнів, біжу за героїв України"
Патріотичні забіги в Кропивницькому (ліворуч) і Новоукраїнці (праворуч). Фото: Знімок з екрана / відео Суспільне Кропивницький і Зорини Федорчук

120 кропивничан стали учасниками забігу "Шаную воїнів, біжу за героїв України". Він розпочався на території меморіального комплексу "Фортечні вали". Мета – вшанувати пам’ять полеглих військових за незалежність України, сказала співорганізаторка забігу Олена Степанок. З її слів, ідею таких забігів запозичили в США.

У Кропивницькому забіг розділили на етапи, щоб не було скупчення людей під час війни. Кожен учасник сам обирав дистанцію: два, п’ять або десять кілометрів. Зі слів співорганізаторки, бігли переважно дистанцію два кілометри.

"Є по шестеро людей з однієї родини. Це рідні загиблих з міста Кропивницького. До 2022 року в Кропивницькому були 64 таких родини. Сьогодні ви бачили, що упродовж 10 хвилин зачитували прізвища тих, хто загинув з міста Кропивницького з 2014 до 2023 року", – каже Олена Степанок.

Забіг "Шаную воїнів, біжу за героїв України", Кропивницький, 26 серпня 2023 року
Забіг "Шаную воїнів, біжу за героїв України", Кропивницький, 26 серпня 2023 року. Фото: Суспільне Кропивницький

На кожному з учасників забігу був нагрудник з ім’ям та прізвищем загиблого воїна.

Ірина Нестеренко бігла за свого чоловіка Віктора. Він загинув 25 травня 2022 року на Миколаївщині під час мінометного обстрілу.

"Хто б там що б не говорив, а згине зло і правда переможе, бо Україну так любить лиш тільки справжній українець зможе. Не той, хто прапорець купив, аби прикрасити машину, а той хто волю взяв в кулак, пішов на захист Батьківщини. Цей вірш я присвячую тим, хто знаходиться на передовій, а також всім, хто загинув за захист нашої батьківщини. Мій чоловік пішов одразу через тиждень, як почалось повномасштабне вторгнення. Він не військовий, він цивільний, але зброю взяв до рук, щоб піти захистити наш народ".

За загиблого військового третього полку спецпризначення Ігоря Горовенка бігли його син Єгор та племінниця Юлія Бендич.

"Його вбили влітку у 2014 році. Для нашої родини це була дуже важка втрата. Єгор тоді був ще маленький, півтора року. Він ще нічого не зрозумів. А зараз він розуміє, що ми завжди вшановуємо його батька. Запропонували саме Єгору бігти, і ми погодились одразу".

Учасники забігу "Шаную воїнів, біжу за героїв України", Кропивницький, 26 серпня 2023 року
Учасники забігу "Шаную воїнів, біжу за героїв України", Кропивницький, 26 серпня 2023 року. Фото: Суспільне Кропивницький

Вікторія Ковтун бігла в пам'ять про свого сина Максима Хижняка. Він загинув 19 жовтня 2022 року під Новою Кам’янкою Херсонської області. За контрактом служив з 2017 року.

"Він не дожив два дні до свого 26-річчя. Більше треба, щоб широкий загал це знав, тому що виходить, що загиблі потрібні тільки родичам і близьким друзям. Всі інші? В нас навіть поховання проходять так, що ніхто не знає, хто загинув, скільки загинуло. Не тільки на Валах (бо тут нікого немає, люди пройшли з собаками погуляли), а це має бути в центральній частині міста, щоб більше людей знало. Щоб розуміли, якою ціною ми живемо тут у мирі".

У Новоукраїнці такий забіг зібрав 92 учасників різного віку й професій. Там бігли дистанцію один кілометр 200 метрів від центрального стадіону до міського палацу культури. Про це розповіла Суспільному спеціалістка відділу сім'ї, молоді та спорту виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради Зорина Федорчук.

"До акції доєдналися всі охочі. Це жителі не лише нашої громади, а й друзі з села Рівне. Наймолодшій учасниці Єві Поповкіній виповнилося всього три рочки, а найдосвідченішому бігуну Василю Руднєву 70 років. Під час забігу зібрали 3100 гривень донатів. Вони підуть виключно на потреби Збройних Сил України", – каже Зорина Федорчук.

Учасники забігу "Шаную воїнів, біжу за героїв України", Новоукраїнка, 26 серпня 2023 року
Учасники забігу "Шаную воїнів, біжу за героїв України", Новоукраїнка, 26 серпня 2023 року. Фото: Зорина Федорчук

Забіг "Шаную воїнів, біжу за героїв України", Новоукраїнка, 26 серпня 2023 року
Забіг "Шаную воїнів, біжу за героїв України", Новоукраїнка, 26 серпня 2023 року. Фото: Знімок з екрана / відео Зорини Федорчук

На початок