Рівень води у нижньому б’єфі Дніпровської ГЕС за добу знизився на понад 20 см – ЗОВА

Рівень води у нижньому б’єфі Дніпровської ГЕС за добу знизився на понад 20 см – ЗОВА

Показники рівня води на Запоріжжі після підриву Каховської ГЕС станом на 26 серпня
Річка Дніпро, Запоріжжя, серпень 2023 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

У Запорізькій області рівень води в нижньому б’єфі Дніпровської ГЕС знизився та становить 13 м 65 см (минулої доби — 13 м 88 см). Це нижче від мінімального рівня, за якого без обмежень за потужністю можуть працювати гідроагрегати ГЕС на 0,85 м, та нормального підпірного рівня на 2 м 35 см.

Про це сьогодні, 26 серпня, повідомили у Запорізькій обласній військовій адміністрації.

"Питна вода подається в штатному режимі без перебоїв. Дослідження якості питної води відхилень від нормативів не мають. Заморних явищ в акваторії Каховського водосховища та на інших ділянках р. Дніпро не виявлено", — зазначили в адміністрації.

У ставку-охолоджувачі Запорізької АЕС зафіксовано незначне зниження рівня води. Наразі він становить 16 м 11 см, повідомили в пресслужбі НАЕК "Енергоатом".

енергоатом
Показники рівня води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС станом на 26 серпня 2023 року. Фото: Енергоатом

Рівень води в "гарячому" каналі Запорізької ТЕС, звідки за необхідності підживлюється ставок ЗАЕС, — 17 м 23 см, а в "холодному" — 10 м 63 см.

"Протягом останнього часу рівень води в обох каналах майже не падає, а показники вже не залежать від Каховського водосховища", — зазначають у повідомленні.

Енергоблоки ЗАЕС не працюють з вересня 2022 року, тож відтоді активного випаровування води зі ставка-охолоджувача не відбувається, нагадали в Енергоатомі.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок