Розмальовані тубуси, гільзи, плитоноски: тернопільські художники організували мистецький простір, щоб підтримати ЗСУ

Розмальовані тубуси, гільзи, плитоноски: тернопільські художники організували мистецький простір, щоб підтримати ЗСУ

Розмальовані тубуси, гільзи, плитоноски: тернопільські художники організували мистецький простір, щоб підтримати ЗСУ
Фото: Суспільне Тернопіль

У Тернополі організували мистецький простір "Мрій! Твори! Перемагай!". Учасники заходу розмальовували пряники, футболки, сумки, використані гільзи, тубуси від снарядів та військове спорядження. Діяла виставка робіт дітей та молоді, учасників художніх пленерів та мистецьких конкурсів. У заході взяли участь понад 50 учасників. Про це Суспільному розповіла організаторка заходу, заступниця директора з навчально-виховної роботи Тернопільського комунального методичного центру Галина Федун.

Ірина Падик розмальовує спорядження, яке згодом мають передати військовим. Дівчина розповіла про малюнок, який нанесла на внутрішній бік плитоноски.

плитоноска
Розмальована плитоноска. Фото: Суспільне Тернопіль

"Я намалювала українку в національному костюмі, яка символізує нашу Україну, та голубів, які несуть мир. Додала позитивний напис "Боже, Україну бережи!", аби воїн, коли буде одягати, в це вірив і йому було, хоча б морально, легше. Думаю, боєць, який носитиме це спорядження, буде відчувати тепло, відчувати, що про нього піклуються. Що хтось для нього вклав душу в малюнок", — каже Ірина Падик.

художниця
Ірина Падик. Фото: Суспільне Тернопіль

Катерина Семенів демонструє свої роботи, представлені на виставці. Учасниця заходу розповіла, виконала їх технікою ліногравюри.

"Це техніка високого друку. Безпосередньо на сам лінолеум наноситься ескіз і вирізаються елементи, які повинні бути білими. Ті, які повинні бути чорними, залишаються. Потім на них наноситься фарба і на друкарському станку для високого друку робиться відбиток. Таких відбитків можна робити багато, і кожен із них є оригіналом роботи".

Катерина Семенів
Катерина Семенів і її роботи. Фото: Суспільне Тернопіль

Дівчина розповідає, що ідея для гравюри під назвою "Марення – хаос" з’явилася їй уві сні.

"Це був мій сон, перерваний будильником. Тут зображено миттєвий спалах марення перед пробудженням. Кіт, який символізує хаос, язиком злизує таргана", — говорить Катерина.

робота художниці
Гравюра. Фото: Суспільне Тернопіль

На виставці представлені пейзажі Віталія Поворозника. За його словами, ці картини написав зі своїх фото, на них зображені околиці Тернополя.

художник Віталій Поворозник
Віталій Поворозник. Фото: Суспільне Тернопіль

"Це якраз період "золотої осені". Мені сподобалися барви і я захотів їх передати на папері".

картина
Картина виконана аквареллю. Фото: Суспільне Тернопіль

Організаторка заходу Галина Федун розповідає, мистецький простір "Мрій! Твори! Перемагай!" організовують вперше.

мистецький простір у Тернополі
Мистецький простір. Фото: Суспільне Тернопіль

Спорядження з малюнками учасників заходу відправлять військовим, а інші розмальовані предмети будуть продавати 27 серпня біля пам’ятника Івану Франку.

тубус
Учасник заходу розфарбовує тубус. Фото: Суспільне Тернопіль

Виручені кошти планують спрямувати на допомогу військовослужбовцям.

тубуси
Розфарбовані тубуси. Фото: Суспільне Тернопіль

"Будемо продавати прянички, сумки, гільзи, а потім адресно допомагатимемо тим воїнам, які цього потребуватимуть. Остаточно ще не вирішили кому саме. Буде залежати від того, яку суму вдасться зібрати. Хочемо показати тернополянам і гостям міста, що в нас талановиті дуже діти і ми про них не забуваємо. Вони зростають під час наших творчих заходів, досягають успіху і це сприяє тому, що вони вибирають свою життєву стежину", — каже організаторка заходу.

організаторка заходу
Галини Федун. Фото: Суспільне Тернопіль

За словами Галини Федун, захід організовує Управління освіти і науки Тернопільської міської ради, Тернопільський комунальний методичний центр науково-освітніх інновацій та моніторингу, громадська організація "Євген Удін і компанія", а також волонтери.

мистецький простір
Мистецький простір "Мрій! Твори! Перемагай!". Фото: Суспільне Тернопіль

Скільки коштів витратили на проведення заходу організатори не повідомили.

Автор: Максим Скасків

На початок