Перший у мікрорайоні. При Кущівській гімназії в Кропивницькому відкрили дитсадок

Перший у мікрорайоні. При Кущівській гімназії в Кропивницькому відкрили дитсадок

Перший у мікрорайоні. При Кущівській гімназії в Кропивницькому відкрили дитсадок
Кущівський дитсадок. Фото: Кропивницька міська рада

При Кущівській гімназії в Кропивницькому відкрили дитсадок. До цього в мікрорайоні не було дошкільного закладу. Про це Суспільному розповіла директорка гімназії Наталія Вельгун. Дитсадок розмістили у вільних приміщеннях на першому поверсі.

Про відкриття дитсадка просили місцеві жителі. Найближчий розташований у мікрорайоні Катранівка, з якою Кущівка не має прямого транспортного сполучення.

"Для громади Кущівки відсутність дитсадка була великою проблемою, – говорить Наталія Вельгун. – Сама ідея обговорюється дуже давно. У 2017 році ми брали участь у конкурсі місцевих проєктів. Говорили, що навіть якщо не виграємо, то "засвітимося" від імені місцевої громади. Також збирали підписи, щоб місцева влада бачила, що це для кущівчан важливо. І потім цю проблему почали обговорювати на міському рівні".

До дитсадка при Кущівській гімназії в Кропивницькому ходитимуть 30 дітей
До дитсадка при Кущівській гімназії в Кропивницькому ходитимуть 30 дітей. Фото: Кропивницька міська рада

Реконструкцію робили з 2018 до 2021 року. Під дитсадок виділили дві класні кімнати й бібліотеку на першому поверсі. Їх повністю перепланували й зробили окремий вхід з вулиці. Потім через війну була перерва. Наступне фінансування з’явилося 2023 року. З міського бюджету виділили гроші на меблі й методичні матеріали, і в школі вирішили, що дитсадок можна відкривати. Працюватиме одна група. Туди ходитимуть 30 дітей віком від трьох до шести років. З ними займатимуться двоє вихователів й один помічник вихователя.

"Ми застосовуватимемо методики для роботи з дітьми в різновікових групах. Наприклад, одна з них – це методика МонтессоріМетодика Монтессорі полягає в тому, що дітей об’єднують за принципом родини: дітки різновікові, але займаються в одній дошкільній групі. Дітям не нав’язують навчання, спонукають до самовиховання та саморозвитку. Поки що працюємо без харчування й сну, у тестовому режимі. Діти приходять на дві-три години, щоб звикнути. А з 1 вересня функціонуватиме група повного дня – 10,5 годин. З о пів на восьму до 18 години. Там буде триразове харчування і сон", – розповіла Наталія Вельгун.

Для дитсадка при Кущівській гімназії купили нові меблі й методичні матеріали
Для дитсадка при Кущівській гімназії купили нові меблі й методичні матеріали. Фото: Кропивницька міська рада

Триповерхові ліжка в дитсадку при Кущівській гімназії
Триповерхові ліжка в дитсадку при Кущівській гімназії. Фото: Кропивницька міська рада

Меблі й решта обладнання відповідають всім сучасним стандартам. Триповерхові ліжка окремо висуваються. Санвузли роздільні для хлопчиків і дівчаток. Посудом вихованці дитсадка користуватимуться окремо від школярів: такі санітарно-гігієнічні вимоги. Поряд є укриття. Воно спільне зі школою. Це окрема підземельна споруда.

"На наші закупи пішло 500 тисяч гривень, – каже Наталія Вельгун. – Скільки повністю управління капітального будівництва витратило на ремонт, я поки що не знаю".

На початок