На Київщині діятиме нова програма фінансової підтримки військових формувань — рішення обласних депутатів

На Київщині діятиме нова програма фінансової підтримки військових формувань — рішення обласних депутатів

Посилили обороноздатність: депутати Київської обласної ради ухвалили нову цільову програму
Військові підрозділу сил протиповітряної оборони, Київська область, грудень 2022 р. Фото: Сергій Наєв/Facebook

На Київщині діятиме нова цільова програма, яка дозволить посилити обороноздатність регіону і збільшити фінансування військових формувань у громадах. За це рішення проголосували обласні депутати на засіданні у п'ятницю, 25 серпня.

Про це інформують пресслужба Київської обласної ради і Київська обласна військова адміністрація.

Цільова програма оперативного і сталого забезпечення формувань, що забезпечують обороноздатність держави на території Київської області, розрахована на 2023-2025 роки.

Її мета — спрямувати сплачений податок із зарплат військових (ПДФО — податок з доходів фізичних осіб) на забезпечення потреб військових формувань, які базуються в Київській області.

ПДФО із зарплат військовослужбовців нині надходить до бюджету відповідної громади Київщини, яка є місцем постійної дислокації, а також до обласного і державного бюджетів. За час повномасштабного вторгнення ці надходження зросли.

"Кошти, якими військові наповнюють наші бюджети, мають ефективно працювати на них самих", — пояснив під час презентації програми начальник Київської ОВА Руслан Кравченко.

Столичний регіон став першим в Україні, де ухвалили таку програму.

Зокрема, цьогоріч від податків захисників плануються надходження на суму 1,5 млрд грн, із них 225 млн грн на підтримку військових формувань спрямують з обласного бюджету і 1 млрд 275 млн грн — з місцевих.

Ці гроші планують використати на оперативне забезпечення формувань на території Київщини і створення військового матеріального резерву.

"На практиці – ми централізовано збиратимемо потреби формувань та узгоджуватимемо їх через військове командування", уточнив начальник Київської ОВА.

Обласні депутати також підтримали зміни до програми "Безпечна Київщина". Передбачається виділення додаткових коштів на модернізацію систем оповіщення і відеоспостереження Київської області, а також пов'язане з цим оновлення матеріально-технічної бази поліції області.

На початок