Троє жителів Франківщини захворіли на лептоспіроз впродовж серпня 2023 року. Що відомо

Троє жителів Франківщини захворіли на лептоспіроз впродовж серпня 2023 року. Що відомо

Троє жителів Франківщини захворіли на лептоспіроз впродовж серпня 2023 року. Що відомо
Фото ілюстративне: Суспільне Івано-Франківськ

На Івано-Франківщині трьом людям лабораторно підтвердили лептоспіроз впродовж серпня 2023 року. Це — жителі Калуського, Івано-Франківського та Косівського районів.

Про це інформують на Facebook-сторінці обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

"На сьогодні пацієнти з Івано-Франківського та Косівського районів перебувають на стаціонарному лікуванні у медичних закладах Івано-Франківської області. Епідрозслідування випадків триває", — йдеться у дописі.

Від початку 2023 року на Івано-Франківщині захворіли на лептоспіроз п'ятеро людей з Галицької, Загвіздянської та Долинської громад. В аналогічному періоді 2022 року в регіоні виявили три випадки цієї хвороби.

"Івано-Франківська область є територією, де сформувалися стійкі природні, антропургічніМіські та змішані осередки лептоспірозу. Щорічно рівень захворюваності на лептоспіроз в області майже вдвічі вищий, ніж в середньому по Україні", — попереджають епідеміологи.

Що таке лептоспіроз і наскільки він небезпечний

Лептоспіроз — це небезпечна зоонозна інфекційна хвороба, спричинена збудником-бактерією Leptospira. Найчастіше недугу діагностують у період із серпня до жовтня з піком у вересні. Без лікування лептоспіроз може призвести до ураження нирок, печінки, менінгіту та смерті.

Інкубаційний період від часу зараження до перших ознак недуги триває від 2 до 20 днів. Хвороба характеризується раптовим початком, інтоксикацією та хвилеподібним перебігом.

Упродовж захворювання температура тіла людини підвищується до 39-40°. Окрім цього, з'являється загальна слабкість, мігрень, біль у попереку, суглобах та м'язах.

Недуга часто призводить до тяжких наслідків. Хвороба може тривати у важкій формі з ураженням нирок, печінки та очей. Найчастіше смерть під час захворювання на лептоспіроз настає від гострої ниркової недостатності.

Джерела захворювання

Носіями лептоспірозу є мишовидні гризуни, дикі та сільськогосподарські тварини. У тварин спостерігаються різні варіанти перебігу хвороби. Найчастіше — стерта форма та носійство. У зовнішнє середовище збудник недуги потрапляє разом із сечею.

Як вберегтися від лептоспірозу

Для профілактики лептоспірозу під час роботи по господарству спеціалісти рекомендують використовувати рукавиці та гумове взуття. Продукти та корми для тварин потрібно зберігати в недоступних для гризунів місцях. Вберегтися від лептоспірозу також можна завдяки регулярному догляду за руками й лікуванню подряпин та ран.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок