Засуджений на 30 років співак R. Kelly та Universal Music мають виплатити понад $500 тисяч компенсації

Засуджений на 30 років співак R. Kelly та Universal Music мають виплатити понад $500 тисяч компенсації

Засуджений на 30 років співак R. Kelly та Universal Music мають виплатити понад $500 тисяч компенсації
Фото: АР

Засуджений американський співак Роберт Келлі та Universal Music Group повинні виплатити понад 500 000 доларів авторських гонорарів федеральним прокурорам Брукліну, щоби допомогти сплатити компенсації жертвам Келлі та штрафи. Рішення ухвалив суд 23 серпня. Про таке пише Variety.

Universal Music — компанія, що видавала платівки R. Kelly. 23 серпня окружна суддя США Енн Доннеллі підписала наказ, згідно з яким Universal Music Group має переказати прокуратурі платіж для покриття штрафів та інших грошових зобов'язань.

Роберт Сильвестр Келлі засуджений на 30 років тюрми за рекет і секс-торгівлю. Згідно з вироком 2022 року, співаку виписали рахунок у пів мільйона доларів, який мають виплатити жертвам сексуального насильства. У документі суду згадувалися Universal Music і Sony. Ці компанії, як вважалося, мають права на майно Келлі на суму 504 289 доларів, яку він зараз винен. Але в рішенні 23 серпня вказано, що Sony Music не покриватиме конкретно цей рахунок, оскільки його покриють гонорари R. Kelly з Universal.

У чому винен Роберт Келлі?

У вересні 2021 року після шеститижневого судового процесу — а до того було майже 30 років звинувачень проти Келлі — співака, якому тоді було 55, визнали винним за 9 пунктами у торгівлі людьми та рекеті. Він використовував "послуги" працівників та посередників, щоб заманити фанатів і співаків для сексуального насильства. Зокрема, людей зачиняли без їжі або доступу до ванної кімнати на кілька днів.

Келлі був також визнаний винним у примусі неповнолітніх до статевого контакту та у створенні відео сексуального змісту за участю неповнолітніх. Загалом його засудили до 30 років ув'язнення.

Такі його дії продовжувалися до виходу стрічки "Виживання R. Kelly" у 2019 році, де жертви розповідають, що з ними сталося. І хоча кілька десятиліть до того вже були відомі закиди проти співака, тільки у 2019-му думка громадськості обернулася проти нього.

За даними журналу Billboard, R. Kelly є найуспішнішим сольним співаком 1990-х за кількістю синглів, які потрапили в число 40 найкращих у США, а кількість проданих альбомів тільки в США сягає 30 мільйонів.

Один із найуспішніших його альбомів — R, який у США отримав статус діамантового. А чи не найпопулярніша його пісня — I Believe I Can Fly, яку R. Kelly створив у 1996 році для фільму "Космічний джем".

Крім того, R. Kelly захоплювався баскетболом і навіть підписав контракт із клубом Atlantic City Seagulls у 1997-му.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок